Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kamila Kobus nową środkową KSZO

Kamila Kobus nową środkową KSZO

fot. PTPS Piła

– W składzie jest wiele młodych, ale na pewno ambitnych zawodniczek, które są żądne gry. Myślę, że w tym sezonie możemy grać o najwyższe cele i sprawić kilka niespodzianek – mówi nowa środkowa pierwszoligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 20-letnia zawodniczka ostatni sezon spędziła w PTPS-ie Piła.

Kamila Kobus urodziła się 29 czerwca 1999 roku w Kościerzynie. Z siatkówką ma do czynienia od najmłodszych lat. – Siatkówka pojawiła się w moim życiu kiedy uczęszczałam do szkoły podstawowej. Najpierw chodziłam do klasy sportowej, później w gimnazjum przeniosłam się do UKS Libero Starograd Gdański, z którym zdobyłam mistrzostwo Polski młodziczek w 2013r. Stamtąd trafiłam do SMS-u Police, z którym w 2018 roku wywalczyłyśmy brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorek – powiedziała siatkarka.W SMS-ie Police spędziła trzy lata. W 2016 wywalczyła z drużyną wicemistrzostwo, a w 2017 i 2018 roku mistrzostwo II ligi kobiet. Ostatni sezon spędziła w Lidze Siatkówki Kobiet, w Enea PTPS Piła. Kamila Kobus mierzy 186 cm wzrostu i gra na pozycji środkowej bloku. Siatkarka zdecydowała się na ofertę z Ostrowca, ponieważ uważa, że tworzy się tutaj młody zespół, który ma szanse powalczyć w czołówce I ligi. – W składzie jest wiele młodych, ale na pewno ambitnych zawodniczek, które są żądne gry. Myślę, że w tym sezonie możemy grać o najwyższe cele i sprawić kilka niespodzianek. Personalnie chcę pokazać się z jak najlepszej strony  na treningach jak i w meczach ligowych – mówi zawodniczka.

Dodatkowym atutem podczas wyboru oferty z pewnością był fakt, że w Ostrowcu zagra z kilkoma koleżankami. – Z Moniką Kacprzak grałam w zeszłym sezonie w Pile, więc znamy się bardzo dobrze. Znam również Nikolę Abramajtys, ponieważ razem grałyśmy w SMS-ie Police. Z kilkoma dziewczynami miałam okazję spotkać się po drugiej stronie siatki – powiedziała Kamila Kobus.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved