Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kamila Ganszczyk: Szkoda tego spotkania

Kamila Ganszczyk: Szkoda tego spotkania

fot. Łukasz Krzywański

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Chemikiem Police a Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza gładko wygrały policzanki. Pomimo porażki dąbrowianki nie spuszczają jednak głów, walcząc o odwrócenie losów rywalizacji. – Teraz będziemy miały trzy tygodnie czasu, aby ciężko popracować i powalczyć z zespołem Chemika na własnym parkiecie – zapowiedziała środkowa MKS-u, Kamila Ganszczyk.

Pani Kamilo, spotkanie nie potoczyło się po myśli zespołu z Dąbrowy. Rozpoczęłyście dobrze, ale nie udało pokonać się faworyzowanego zespołu Chemika Police.Kamila Ganszczyk: Myślę, że gdybyśmy utrzymały dyspozycję z pierwszego seta i rozstrzygnęły go na swoją korzyść, to gra mógłaby się potoczyć inaczej. Każdy mecz jest do wygrania. Wychodzimy zawsze bardzo dobrze skoncentrowane i gramy swoją siatkówkę. Nie potrafimy jednak utrzymać takiej koncentracji gry i nie potrafimy wybrnąć z naszych prostych błędów. Dziewczyny z Polic są bardzo doświadczone i widać było, jak przejęły kontrolę nad całym spotkaniem. W najważniejszych momentach to one podejmowały ryzykowne decyzje, które potem przekuwały na zdobycz punktową. My natomiast myliłyśmy się o centymetry, ale to nadal są błędy własne. Szkoda tego spotkania.

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy i zespół z Dąbrowy postanowił się zabawić w Świętego Mikołaja. Podarowałyście rywalowi aż jedenaście punktów z zagrywki.

– Chciałyśmy na pewno powalczyć z Chemikiem agresywną zagrywką, aby odsunąć go od siatki. Prawda jest taka, że jeśli rywalki przyjmą naszą zagrywkę w punkt, bardzo trudno jest powalczyć z nimi w bloku oraz w obronie. Myślę, że w dzisiejszym spotkaniu jednak podjęłyśmy trochę za dużo ryzyka i nie czułyśmy boiska rywalek. Mam nadzieję jednak, że to ryzyko bardziej opłaci się w spotkaniu rewanżowym w Dąbrowie Górniczej.

Można odnieść wrażenie, że w waszych głowach tkwi jeszcze porażka z Budowlanymi Łódź, która pozbawiła was awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski.

– Zdecydowanie tak. Jestem przekonana, że nadal w naszych głowach tkwi to spotkanie. Zagrałyśmy wtedy bardzo źle. Każda z nas czuje niesmak po takim spotkaniu i będzie to myślę jeszcze w naszych głowach pracować przez jakiś czas. Teraz będziemy miały trzy tygodnie czasu, aby ciężko popracować i powalczyć z zespołem Chemika na własnym parkiecie i jeszcze tutaj wrócić. Na to liczymy.

Trzy tygodnie do kolejnego spotkania to zdecydowanie dobra wiadomość, ale czy będzie miała pani okazję odpocząć przed tymi zmaganiami oraz spędzić okres świąteczny w rodzinnym gronie?

– Dzisiaj otrzymujemy aż dwa dni wolnego i potem na same święta również będziemy miały dwa dni wolnego. Poza tym musimy trenować, bo mamy świadomość również swoich braków w niektórych elementach. Jesteśmy zmęczone również trochę tym sezonem, ale teraz jest jego najważniejsza faza. Zostało czterdzieści dni rywalizacji. Teraz musimy przycisnąć i ruszyć do przodu z naszą grą.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved