Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Szymura zamknął skład ZAKSY

Kamil Szymura zamknął skład ZAKSY

fot. eevza.eu

Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał niespełna miesiąc. Kamil Szymura będzie zawodnikiem, który dopełni skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Jednym z powodów, dlaczego wybrałem ZAKSĘ, była również możliwość wspólnej pracy z takim zawodnikiem jak Paweł Zatorski, od którego będę chciał się sporo nauczyć  – przyznał nowy libero kędzierzynian.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oficjalnie zamknęła skład zespołu na sezon ligowy 2018/2019. Ostatnim znakiem zapytania w barwach wicemistrzów Polski była pozycja drugiego libero, nominalnego zmiennika dla Pawła Zatorskiego. Do ZAKSY dołączy Kamil Szymura, brat aktualnego przyjmującego zespołu – Rafała. Kamil Szymura związał się z ZAKSĄ dwuletnim kontraktem.Nowy libero naszego zespołu przygodę z siatkówką rozpoczynał w Gimnazjum nr 2 w Rybniku, gdzie szlifował formę pod okiem trenerów Lecha Kowalskiego i Wojciecha Kasperskiego. Jak sam wspomina, to właśnie wtedy uczył się siatkarskiej sztuki od podstaw. W 2016 roku młody zawodnik trafił do AZS-u Częstochowa, gdzie po raz pierwszy mógł zagrać u boku swojego brata.

19-letni Kamil Szymura mimo młodego wieku ma za sobą debiut na parkietach PlusLigi. W swoim pierwszym sezonie spędzonym w AZS-ie Częstochowa nowy libero ZAKSY miał okazję zaprezentować się w meczu na poziomie ekstraklasy. Młody zawodnik bronił barw również SMS-u Spała, z którym występował w meczach I ligi.

Jak podkreślił sam zawodnik, podpisanie kontraktu z wicemistrzem Polski to dla niego przede wszystkim szansa na rozwój. – Wybór ZAKSY był najlepszą opcją, aby wejść w dorosłą siatkówkę i podszlifować swoje słabe strony. Podjąłem taką decyzję, ponieważ jest to dla mnie spora szansa, trenowanie i gra w Kędzierzynie-Koźlu bez wątpienia pomogą mi nabrać sporo doświadczenia – komentował nowy libero kędzierzynian, przyznając, że możliwość gry u boku brata także nie była bez znaczenia. – Być może w jakimś małym stopniu jest to związane z tym, że gra tutaj mój starszy brat, który zawsze mi pomoże – dodał.

Kamil Szymura nie raz podkreślał również, że zawodnikiem na którym chciałby się wzorować, jest od lat broniący barw klubu z Kędzierzyna-Koźla Paweł Zatorski. Teraz 19-latek będzie mógł zbierać doświadczenie u boku starszego kolegi. – Jednym z powodów, dlaczego wybrałem ZAKSĘ, była również możliwość wspólnej pracy z takim zawodnikiem jak Paweł Zatorski, od którego będę chciał się sporo nauczyć – podsumował młody zawodnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved