Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Szymura: Utrzymamy się w lidze

Kamil Szymura: Utrzymamy się w lidze

BKS Visła Bydgoszcz nie ma szczególnych powodów do radości, aktualnie mając na swoim koncie dwie porażki w stosunku 0:3. W środę pewne trzy punkty na bydgoszczanach zapewnili sobie zawodnicy Projektu Warszawa. Mimo tego gospodarze środowego meczu nie spuszczają głów, licząc na lepszą postawę w innych spotkaniach. – Nastawiamy się bardziej na mecze w grudniu, gdzie zagramy ze Ślepskiem, Będzinem, czyli słabszymi zespołami – powiedział Kamil Szymura.

Visła w drugiej kolejce zaprezentowała się bardzo podobnie jak w pierwszym swoim meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. Mianowicie podopieczni Przemysława Michalczyka tylko w jednym secie stawiali twardy opór przeciwnikowi, w dwóch pozostałych nie mając wiele do powiedzenia. – Zaczęło się od tego, że mieliśmy słabe przyjęcie. To zaowocowało tym, iż odrzucili nas od siatki i musieliśmy grać na wysokiej piłce. Warszawa dobrze funkcjonowała również blokiem. Ogólnie zagraliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy słabe tylko końcówki. Nie umieliśmy się skupić i nie umieliśmy zakończyć drugiej partii na naszą korzyść – o starciu wyraził się libero BKS-u, Kamil Szymura.

Na razie jeden z największych problemów w postawie bydgoszczan pojawia się po przegranej wyrównanej partii. W odsłonie następującej po nieznacznej porażce siatkarze z grodu nad Brdą są cieniem siebie, co pozwala im przeciwnikom na szybkie przejęcie inicjatywy. – Po takich przegranych setach spada nam chyba koncentracja. Coś jakbyśmy nie chcieli wygrać seta lub skończyć meczu – stwierdził libero.

Obecnie BKS Visła jest jedyną drużyną, która nie ma jeszcze seta na swoim koncie. Mimo tego drużyna nie zamierza zwieszać głów, gdyż najważniejsze mecze dopiero przed nimi. – Zaczyna się od seta, potem drugi i trzeci, i myślę, że zdobędziemy jakieś punkty, utrzymując się w lidze. Tego musimy być świadomi i o to musimy walczyć. Na początku drużyny z dołu tabeli zawsze mają czołówkę. Nastawiamy się bardziej na mecze w grudniu, gdzie zagramy ze Ślepskiem, Będzinem, czyli słabszymi zespołami, z którymi możemy powalczyć i zdobyć ważne punkty – rzekł Szymura.