Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Szymura: U nas duch walki nie uleciał

Kamil Szymura: U nas duch walki nie uleciał

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niedzielne spotkanie z Cuprum Lubin było dla BKS Visły Bydgoszcz bardzo trudne od sfery mentalnej. Porażka oficjalnie zamykała bowiem drużynie szansę na utrzymanie w PlusLidze. Choć gospodarze mieli możliwość wygrania meczu, to ostatecznie musieli oni w tie-breaku uznać wyższość rywala. – Porażka oznacza, że nie mamy już szans na utrzymanie się w lidze. U nas duch walki nie uleciał. Walczyliśmy i walczymy do samego końca, w każdym meczu dając z siebie wszystko – powiedział po spotkaniu Kamil Szymura.

Bydgoszczanie przystępowali do spotkania z „nożem na gardle”. Mimo tego Visła dobrze zaczęła starcie, wygrywając pierwszą i trzecią odsłonę. Od czwartej partii bydgoszczanie nie mieli już jednak argumentów na walkę z przeciwnikiem, kończąc mecz przegraną.– Przegraliśmy ten mecz w ataku. Dużo razy zostaliśmy zablokowani z trudnych piłek, gdyż szliśmy przez środkowych. Byliśmy w stanie wygrać mecz 3:0, ale to siatkówka i wszystko się może zdarzyć – ocenił Kamil Szymura. – Wiadomo, jaka jest sytuacja, dlatego skupiłem się tylko na tym pojedynku. Chłopaki naprawdę walczyli i moim zdaniem grali naprawdę dobrą siatkówkę. Mecz można było wygrać za trzy punkty. Szkoda tego drugiego seta, gdzie mieliśmy przewagę, lecz nie skończyliśmy kilku piłek. Cuprum zaczęło z czasem dobrze zagrywać, sprawiając nam kłopot – swoją opinię na temat starcia wyraził Marcin Ogonowski, czyli nowy sternik zespołu znad Brdy.

Mecz z Cuprum oficjalnie zamknął drogę BKS-u do pozostania w PlusLidze. – Porażka oznacza, że nie mamy już szans na utrzymanie się w lidze. U nas duch walki nie uleciał. Walczyliśmy i walczymy do samego końca, w każdym meczu dając z siebie wszystko. W ostatnich trzech meczach wyjdziemy na boisko i damy z siebie tyle, ile mamy – stwierdził libero. – Fakty są takie, że spadamy z ligi. Mamy jednak jeszcze trzy mecze do końca i będziemy koncentrować się na kolejnym spotkaniu ze Ślepskiem. Gramy dalej – dodał od siebie szkoleniowiec.

Szymura opisał również ze swojej perspektywy, dlaczego włodarze klubu zdecydowali się na zwolnienie Przemysława Michalczyka na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej. – Nie wiem, czemu zwolniono trenera Michalczyka, może to decyzja zarządu, a może trenera. Pomiędzy zawodnikami i szkoleniowcem było wszystko dobrze – rzekł siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved