Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kamil Szymura: To jeszcze nie jest ten etap

Kamil Szymura: To jeszcze nie jest ten etap

fot. eevza.eu

Reprezentacja Polski kadetów nie próżnuje, ma za sobą trzy zgrupowania, a przed nią jeszcze turniej towarzyski w Czeskich Budziejowicach. Wszystko to ma na celu przygotowanie się do Mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA), na których będzie bronić złotego medalu, który zdobyła rok temu w Kętrzynie.

Nie dla wszystkich wakacje są okresem wolnym. Zawodnicy powołani do reprezentacji Polski kadetów mają za sobą trzy zgrupowania w Jelczu-Laskowicach, Kleszczowie i Krośnie. Na Podkarpaciu zagrali dwa oficjalne sparingi z reprezentacją Turcji. Pierwszy wygrali 3:1, drugi dopiero po tie-breaku. – Zawsze dobrze jest się sprawdzić w meczu z przeciwnikiem, a nie tylko w grach treningowych. Turcja grała bardzo dobrą siatkówkę, dobrze radziła w każdym elemencie. Natomiast nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, ale to jeszcze nie jest ten etap, kiedy prezentujemy się na 100% swoich możliwości. Dzięki grze do końca o każdą piłkę udało nam się wygrać oba spotkania – przyznał Kamil Szymura, libero reprezentacji Polski kadetów. Biało-czerwoni mają jeszcze przed sobą turniej w Czeskich Budziejowicach, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Finlandią i Węgrami, więc będą mieli jeszcze okazję przećwiczyć wypracowane na treningach zagrania.Imprezą docelową dla kadetów w tym roku są Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej. Na obecną chwilą mają odbyć się w Estonii w dniach 15-19 grudnia, jednak termin może jeszcze ulec zmianie. W ubiegłym roku podopieczni Macieja Zendeła wywalczyli złote medale. – Rok temu nie znaliśmy przeciwników i zależało nam przede wszystkim na rozegraniu czterech dobrych spotkań, teraz już znamy rywali. Jeśli wejdziemy na swój najwyższy poziom, szanse na złoto są bardzo duże – stwierdził libero reprezentacji.

Warto wspomnieć, że z kadrą trenował Zbigniew Bartman, który postanowił podszlifować formę przed wyjazdem do Stambułu, gdzie w nowym sezonie będzie bronił barw Galatasaray. – Zbigniew Bartman jest doświadczonym zawodnikiem, wiele mogliśmy się od niego sporo nauczyć. Podczas turnieju udzielał nam cennych rad, które będziemy mogli wykorzystywać w meczach. Dodatkowo wprowadził dobrą atmosferę do drużyny – zdradził Szymura.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved