Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Składowski: Zawodnicy sami musieli to potwierdzić, czy klub im zalega, czy też nie

Kamil Składowski: Zawodnicy sami musieli to potwierdzić, czy klub im zalega, czy też nie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niedawno w PlusLidze wprowadzono tzw. ,,listy czystości”. To regulacje, które muszą spełnić kluby, żeby rywalizować w sezonie ligowym. – Po raz pierwszy w historii naszej ligi w regulaminie znalazł się zapis, że w trakcie sezonu ciało do tego uprawnione, a więc w tym przypadku Komisja Licencyjna PZPS będzie sprawdzała bardzo podstawowe informacje od klubów. Te miały do końca stycznia 2020 roku wysłać tak zwane „Listy czystości” – była tam także informacja czy klub zalega organom podatkowym, także do ZUS-u, jak wygląda sytuacja realizacji umów z zawodnikami. Zawodnicy sami musieli to potwierdzić, czy klub im zalega, czy też nie – powiedział dyrektor działu komunikacji PLS, Kamil Składowski. 

Wszyscy dokładnie pamiętamy przykład Stoczni Szczecin z zeszłego roku. Wiemy, jakie było tam zamieszanie. Nasi udziałowcy oraz zarząd ligi szukają rozwiązań, aby zagęścić sito weryfikacji klubów, które startują w rozgrywkach. Po raz pierwszy w historii naszej ligi w regulaminie znalazł się zapis, że w trakcie sezonu ciało do tego uprawnione, a więc w tym przypadku Komisja Licencyjna PZPS będzie sprawdzała bardzo podstawowe informacje od klubów. Te miały do końca stycznia 2020 roku wysłać tak zwane „listy czystości” – była tam także informacja czy klub zalega organom podatkowym, także do ZUS-u, jak wygląda sytuacja realizacji umów z zawodnikami. Zawodnicy sami musieli to potwierdzić, czy klub im zalega, czy też nie. To pierwsza taka weryfikacja w trakcie sezonu w historii – wyjaśnił Składowski.Jakie będą konsekwencję dla klubów, które nie przestrzegają przepisów? – Mogą być minimalne zaległości finansowe, ale nieprzekraczające określonego czasu i wysokości. Jeżeli to zostanie złamane, klub będzie zagrożony odebraniem trzech punktów karnych. Nawet jeśli komisja stwierdzi nieprawidłowości, można się odwołać od tej decyzji. Naturalnym jest, że sytuacja musi zostać wówczas rozwiązana do końca rundy zasadniczej – później nie będzie z jakiego konta odbierać wspomnianych punktów. Pierwszy krok został zrobiony w zgodzie z naszymi udziałowcami i prezesami klubów PlusLigi oraz LSK. Ciekawy krok, który pokazuje, że prezesi klubów, zarząd ligi, rada nadzorcza chcą większej przejrzystości sytuacji finansowej klubów i tego, żeby w PlusLidze i LSK było jak najbardziej uczciwie jeśli chodzi o względy finansowe – dodał.

*cały materiał dostępny w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved