Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Semeniuk przyjmującym Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Kamil Semeniuk przyjmującym Aluronu Virtu Warty Zawiercie

fot. Aleksandra Twardowska

Kamil Semeniuk przyjmującym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Nowy Jurajski Rycerz został wypożyczony na rok z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Zdecydowałem się na zmianę zespołu, już jak do Kędzierzyna-Koźla przyjechała na mecz grupa kibiców z Zawiercia i zrobiła wielką fetę na cześć swojego klubu. Poza tym drużyna jest dobrze zorganizowana i ma duże aspiracje – skomentował swoją decyzję zawodnik.

Jest leki stres. To będzie mój pierwszy sezon poza macierzystym klubem. Na początku na pewno ciężko będzie się odnaleźć, ale wszyscy w klubie zapewniają, że mi pomogą z każdym problemem ewentualnym. Nic tylko czekać na rozpoczęcie sezonu – powiedział 21-letni przyjmujący. – Jak tylko dostanę okazję do gry, będę robił wszystko najlepiej, jak potrafię. Mam nadzieję, że będziemy zwyciężać i w tym sezonie osiągniemy sukces. Nie mogę się już doczekać pierwszego spotkania – dodał.Kamil Semeniuk urodził się 16 lipca 1996 roku. Jest wychowankiem kędzierzyńskiego MMKS-u, z którego w 2012 roku trafił do zespołu Młodej Ligi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Przez trzy lata gry w tym zespole zdobył brązowy (2013 r.) oraz srebrny medal (2015 r.) tych rozgrywek. Młodą Ligę zakończył w 2016 roku z tytułem najlepszego zawodnika całego sezonu. Wyboru dokonali trenerzy zespołów, którzy również wybrali go do drużyny sezonu.

Po okresie występów w młodzieżowych zespołach ZAKSY przyszedł czas na seniorską drużynę. Już podczas ostatniego roku gry w Młodej Lidze Kamil Semeniuk trenował oraz był włączony do pierwszej kadry zespołu. Zadebiutował w pierwszym spotkaniu ZAKSY w sezonie z AZS-em Częstochowa. Pierwszy punkt w seniorskiej piłce siatkowej zdobył w meczu przeciwko Effectorowi Kielce. W tym sezonie zdobył złoty medal mistrzostw Polski, ale znacznie lepiej smakował mu drugi złoty krążek w kolejnych rozgrywkach. Semeniuk częściej dostawał szansę od trenera Ferdinando de Giorgiego i odwdzięczył się 65 punktami w sezonie. Szatnię w Kędzierzynie-Koźle dzielił z innym Jurajskim Rycerzem, Grzegorzem Boćkiem. Kolejny progres przyniósł następny sezon pod wodzą innego włoskiego trenera, Andrei Gardiniego. W minionych rozgrywkach PlusLigi Kamil Semeniuk zdobył dla kędzierzyńskiej ekipy 92 punkty.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved