Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Semeniuk: Nasza taktyka się sprawdziła

Kamil Semeniuk: Nasza taktyka się sprawdziła

W 3. kolejce mistrzowie Polski z Jastrzębie-Zdroju wywieźli komplet punktów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dość pewnie pokonała gospodarzy 3:0. – Rywale popsuli bardzo dużo zagrywek, myślę, że ich taktyką było wyjść i grać jak najlepszą zagrywką. W tej pierwszej partii to nie wychodziło, może w ataku być skuteczni, ale cały czas dotykaliśmy ich blokiem i to już nas cieszyło, bo pokazało, że nasza taktyka na to spotkanie się sprawdza – mówił po meczu przyjmujący kędzierzynian, Kamil Semeniuk.

W pierwszym secie hitowego starcia Jastrzębskiego Węgla z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trwała w miarę wyrównana walka, a szalę zwycięstwa na korzyść gości z Opolszczyzny przechyliła ogromna liczba błędów jastrzębian w polu zagrywki i nie tylko. – Można powiedzieć, że na początku drużyna z Jastrzębia nie dała nam grać. Rywale popsuli bardzo dużo zagrywek, myślę, że ich taktyką było wyjść i grać jak najlepszą zagrywką. W tej pierwszej partii to nie wychodziło, może w ataku być skuteczni, ale cały czas dotykaliśmy ich blokiem i to już nas cieszyło, bo pokazało, że nasza taktyka na to spotkanie się sprawdza – komentował premierową odsłonę Kamil Semeniuk. W kolejnych odsłonach ZAKSA grała coraz lepiej, coraz skutecznie i coraz pewniej wygrywając. – To było kwestią czasu, kiedy ten blok będzie punktowy lub kiedy będziemy mogli wypracować kontrataki i tak zdobywać punkty. W pierwszym secie sprzyjało nam szczęście, a w drugim nasza taktyka zaczęła funkcjonować jeszcze lepiej, byliśmy skuteczni w kontratakach – podsumował przyjmujący kędzierzynian.

Zarówno ZAKSA, jak i większość kibiców liczyła, że w Jastrzębiu-Zdroju dojdzie do bardziej zaciętego pojedynku. – Z tego wyniku się cieszymy, bo myślę, że wszyscy oczekiwali bardziej zaciętego widowiska niż to miało miejsce. Dla nas to lepiej, że zakończyliśmy to spotkanie w trzech setach. Zapominamy już o tym meczu i szykujemy się na kolejny – zapowiedział Kamil Semeniuk, który zdradził również, że jego zespół był świetnie przygotowany do starcia z Jastrzębskim Węglem pod względem taktycznym. – Szczerze mogę powiedzieć, że to, co opracowaliśmy na wideo w 100% się sprawdziło. Mimo tego, że wideo przedmeczowe jest długie, czasem monotonne, bo oglądamy ataki jednego zawodnika po kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt razy, ale jeżeli to ma przynosić takie efekty jak teraz, to nie ma co o tym dyskutować, tylko wcielić taktykę na boisku i dzięki temu wygrywać mecze – mówił przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.