Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Semeniuk: Liga dopiero się rozkręca

Kamil Semeniuk: Liga dopiero się rozkręca

fot. Aleksandra Twardowska

W ubiegłą środę kędzierzynianie dopisali do swojej puli kolejne trzy punkty, tym razem wynikiem 1:3 podopiecznym trenera Gardiniego uległo Cuprum Lubin. Odnosząc już czwarte zwycięstwo z rzędu, ZAKSA z kompletem punktów wysunęła się na pozycję lidera. – Na boisku każdy z nas daje z siebie wszystko, walczymy o każdą piłkę i jesteśmy cierpliwi w ataku – komentuje Kamil Semeniuk.

Po ostatnim meczu wywieźliście z Lubina komplet punktów. Co twoim zdaniem było kluczem do tego zwycięstwa?Kamil Semeniuk: Trzeba przyznać, że Cuprum rozegrało bardzo dobre spotkanie i wyłączając drugiego seta, to walka była naprawdę zacięta. Nasi przeciwnicy szczególnie mocni okazali się w ataku, a nam często brakowało albo skuteczności, albo po prostu odrobiny szczęścia w obronie. Jednak końcówki wygranych setów należały już do nas i dzięki kilku podbitym piłkom i skutecznym kontratakom to właśnie nam udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Póki co na cztery rozegrane spotkania odnieśliście cztery zwycięstwa i szybko wysunęliście się na pozycję lidera. Co stanowi o sile ZAKSY?

– Trzon zespołu w zasadzie w ogóle się nie zmienił, może jedynie na pozycji atakującego, ale Maurycy (Maurice Torres – przyp. red.) szybko nauczył się naszego stylu gry. Na boisku każdy z nas daje z siebie wszystko, walczymy o każdą piłkę i jesteśmy cierpliwi w ataku, moim zdaniem właśnie te aspekty stanowią o naszej sile. Oczywiście pozycja lidera cieszy tak samo jak i komplet punktów, ale trzeba pamiętać, że liga dopiero się rozkręca i aby utrzymać tempo, musimy dalej ciężko trenować i doskonalić naszą grę. Tylko wtedy będzie się to przekładało na kolejne zwycięstwa.

To już co prawda twój trzeci sezon w ZAKSIE, ale pierwszy z nowym trenerem. Czy podejście trenera Gardiniego do zespołu mocno różni się od podejścia jego poprzednika? Jak układa się twoja współpraca z tym szkoleniowcem?

– Oczywiście każdy trener jest inny, każdy ma swoją koncepcję na treningi i prowadzenie zespołu. Trener Gardini jest naprawdę dobrym fachowcem i trzeba przyznać, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Mnie osobiście bardzo dobrze się z nim współpracuje, co prawda jest wymagający, ale ja wiem, że to dobrze, lubię, jak ktoś stawia mi wysoko poprzeczkę. Mam nadzieję, że z jego pomocą uda mi się mocno rozwinąć swoje umiejętności.

Kolejne spotkanie rozgrywacie u siebie z zespołem z Radomia. Na papierze podopieczni Roberta Prygla wypadają zdecydowanie słabiej niż wy, czy to znaczy, że kibice mogą być spokojni o komplet punktów?

– Drużyna z Radomia może faktycznie nie prezentuje się ostatnio rewelacyjnie, ale jest to zespół z potencjałem na dobre granie i jesteśmy świadomi tego, że musimy podejść do tego spotkania równie dobrze skoncentrowani jak do każdego innego. Dla nas liczą się trzy punkty i zrobimy wszystko, by ten cel osiągnąć. Mam nadzieję, że atmosfera na trybunach dopisze i że komplet punktów zostanie w Kędzierzynie.

Na początku sezonu nie sposób nie zapytać o cele. Celem zespołu z całą pewnością jest obrona mistrzowskiego tytułu. Jaki jest natomiast osobisty cel, który postawił przed sobą Kamil Semeniuk?

– Cel na ten sezon? Robić wszystko na maksimum swoich możliwości, zarówno na treningach, jak i przy każdej okazji zaprezentowania swoich możliwości w trakcie meczu. Liczę na to, że trener Gardini da mi taką szansę. Chcę się rozwijać i cieszę się, że taki klub jak ZAKSA mi to gwarantuje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved