Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kamil Semeniuk: Każdy z nas chciałby wrócić z medalem

Kamil Semeniuk: Każdy z nas chciałby wrócić z medalem

fot. Karolina Koster

W piątek reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz podczas mistrzostw świata U23 w kairskim National Stadium Complex. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Kuba. – Każdy z nas chciałby wrócić do Polski z medalem. Uważam, że jesteśmy w stanie to zrobić. Musimy tylko grać najlepiej, jak tylko potrafimy – powiedział Kamil Semeniuk, przyjmujący polskiej drużyny.

Za wami kilka tygodni przygotowań do mistrzostw świata U23. Jesteście zadowoleni z pracy, którą wykonaliście?Kamil Semeniuk:Okres przygotowań, jaki mieliśmy, nie był zbyt długi, ale w pełni go wykorzystaliśmy. Od początku trenowaliśmy ciężko, uczyliśmy się też nowo obowiązujących zasad. Niedawne trzy sparingi z Brazylią były dobrym przetarciem przed mistrzostwami świata w Kairze.

Co było najtrudniejsze w czasie przygotowań?

Myślę, że najcięższe było nauczenie się lądować po zagrywce przed linią dziewiątego metra. Zagrywka często odgrywa ważną rolę w spotkaniu, a teraz musieliśmy nauczyć się ją wykonywać niejako na nowo. Jednak po całym okresie przygotowań jest to już dla nas w miarę naturalne. Staramy się ją wykonywać jak najlepiej, aby przeciwnik miał z nią jak największe problemy.

Jak ocenia pan wspomniane mecze sparingowe z Brazylią?

– Na pewno mecze z Brazylią oceniam na plus. Były dobrym przetarciem przed spotkaniami w Egipcie. Cieszymy się, że udało się nam odnieść dwa zwycięstwa przeciwko Brazylijczykom, z którymi zmierzy się w fazie grupowej. Należy jednak pamiętać, że w Kairze będzie to zupełnie inne spotkanie.

Pana zdaniem, która drużyna będzie najtrudniejszym przeciwnikiem?

Nie jestem w stanie ocenić, która drużyna jest najsilniejsza w naszej grupie. Z rozmów z kolegami z drużyny wynika, że to właśnie Brazylia oraz Kuba będą najgroźniejsze. Co nie znaczy, że pozostałe zespoły nie będą liczyły się w walce o wyjście z grupy. Dlatego do każdego przeciwnika trzeba podchodzić z respektem i grać jak najlepszą siatkówkę.

Jakie cele stawiacie sobie przed tym turniejem w Kairze?

Myślę, że każdy z nas chciałby wrócić do Polski z medalem. Uważam, że jesteśmy w stanie to zrobić. Musimy tylko grać najlepiej, jak tylko potrafimy.

Chyba zgodzi się pan ze mną, że waszym dużym atutem podczas rozgrywanych mistrzostw świata będzie doświadczenie, które zdobyliście w PlusLidze?

To prawda, że gra w PlusLidze może być dla nas jedynie dodatkowym atutem. PlusLiga jest jedną z najmocniejszych lig na świecie, więc doświadczenie z plusligowych parkietów na pewno przyda się nam podczas spotkań w Kairze.

Co jest waszą największą siłą waszej drużyny?

Myślę, że naszą największą siłą jest waleczność i walka o każdą piłkę. Często obrona trudnej piłki i wyprowadzenie kontrataku ma ogromny wpływ na dalszy przebieg spotkania.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved