Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kamil Semeniuk: Jesteśmy gotowi na wszystko

Kamil Semeniuk: Jesteśmy gotowi na wszystko

fot. Paweł Skraba

Reprezentacja Polski, która bierze udział w Uniwersjadzie w Neapolu idzie jak burza. Podopieczni Pawła Woickiego zameldowali się już w półfinale, nie tracąc po drodze ani jednego seta. W walce o finał biało-czerwoni zmierzą się z Rosją. – Sami jesteśmy ciekawi jak to wszystko będzie wyglądać, bo na pewno to będzie najcięższe spotkanie z dotychczasowych. Jesteśmy gotowi na wszystko, taktycznie będzie przygotowani jak najlepiej – mówił przyjmujący polskiej kadry, Kamil Semeniuk.

W ćwierćfinale Polacy dość szybko, łatwo i przyjemnie pokonali Tajwan, ponownie nie tracąc w meczu ani jednego seta i tym samym w piątek zagra w półfinale z Rosją. – Szanujemy każdą drużynę, ale cieszy to, że oszczędzamy siły. Rosja przyjechała tutaj mocnym składem i dobrze, że mecz z Tajwanem skończył się szybko. Oszczędziliśmy siły i możemy przygotować się na spotkanie półfinałowe – powiedział po spotkaniu środkowy Patryk Niemiec.Tego samego zdania jest przyjmujący polskiego zespołu, Kamil Semeniuk. – Będziemy tak samo skoncentrowani jak w starciu z drużyną z Tajwanu. Sami jesteśmy ciekawi jak to wszystko będzie wyglądać, bo na pewno to będzie najcięższe spotkanie z dotychczasowych – przyznał zawodnik i dodał: – Jesteśmy gotowi na wszystko, taktycznie będzie przygotowani jak najlepiej. Wydaje mi się, że rywale mogą nas się bać, a my jesteśmy pewni siebie i na pewno pokażemy to w meczu z Rosją.

Więcej problemów biało-czerwoni mieli przed meczem, bowiem rozgrywający Łukasz Kozub ze względu na zatrucie pokarmowe musiał zostać w hotelu. – Nie wiem, czy Łukasz będzie mógł zagrać z Rosją. Mam nadzieję, że będziemy mieli jak najwięcej zawodników, ale to też nie jest tak, że wydzwaniam do hotelu i pytam, czy już jest zdrowy. Jak będzie to na pewno nam pomoże, jak nie to będziemy sobie musieli poradzić bez niego – podkreślał trener Paweł Woicki i ocenił mecz z Tajwanem. – To był mecz, który trzeba było zagrać z szacunkiem do przeciwnika. Pierwszy i wydaje się ostatni patrząc na przeciwników, którzy na nas czekają. Bardzo dobra drużyna rosyjska, poukładana, każdy wie, co ma robić na boisku i zapowiada się ciekawe spotkanie – mówił trener polskiej kadry.

źródło: pasja.azs.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved