Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Semeniuk: Doświadczenie miało duże znaczenie

Kamil Semeniuk: Doświadczenie miało duże znaczenie

fot. Aleksandra Twardowska

Chociaż GKS Katowice zagrał bardzo dobre spotkanie, to ZAKSA wygrała cały mecz w Kędzierzynie-Koźlu 3:0, zdobywając kolejne trzy punkty na swoje konto i utrzymując pozycję lidera w PlusLidze. – Myślę, że doświadczenie miało duże znaczenie i to właśnie dzięki niemu zwyciężyliśmy – stwierdził po wygranym meczu Kamil Semeniuk.

ZAKSA wygrała 3:0, ale mecz był bardzo zacięty. Mógłbyś podsumować to spotkanie?Kamil Semeniuk: – Tak, mecz był bardzo zacięty. Zdarza się tak wtedy, gdy da się rozwinąć przeciwnikowi skrzydła. Nie ma się co oszukiwać, pozwoliliśmy drużynie z Katowic się rozegrać. Cieszy fakt, że w końcówkach setów zachowaliśmy zimną głowę i wygraliśmy spotkanie 3:0, zdobywając trzy potrzebne punkty.

ZAKSA zagrała słabe spotkanie, czy GKS zagrał dobrze?

Myślę, że nasza gra bardzo falowała, szczególnie w zagrywce, która do tej pory była naszą mocną stroną. Moim zdaniem właśnie przez naszą słabą dyspozycję w zagrywce sety wygrywaliśmy na przewagi.

Wygraliście końcówki setów, bo jesteście bardziej doświadczonym zespołem?

Wydaje mi się, że tak. Mamy w swoich szeregach, poza mną oczywiście, bardzo doświadczonych zawodników. Chłopaki w swojej karierze z pewnością nie raz grali takie końcówki i pewnie też je niejednokrotnie wygrywali. Myślę, że doświadczenie miało duże znaczenie i to właśnie dzięki niemu zwyciężyliśmy.

Dostałeś szansę od trenera i zagrałeś w  tym meczu od pierwszej do ostatniej piłki. To chyba dla ciebie duże wyróżnienie?

Zagrałem w całym meczu i bardzo jestem zadowolony. Zawsze się cieszę, gdy mogę wejść na boisko, nawet jeżeli jest to tylko chwila. Gdy mogę rozegrać cały mecz, to jest jeszcze większa radość.

Kolejny mecz zagracie już w środę z Łuczniczką Bydgoszcz, czeka was długa podróż…

W środę kolejny mecz, także nie mamy zbyt wiele czasu na trening. Rywal może i z dołu tabeli, ale ostatni mecz wygrał z drużyną z Będzina. Nie możemy lekceważyć żadnych przeciwników. Musimy pojechać do Bydgoszczy, skoncentrować się na własnej grze i wygrać spotkanie najlepiej za trzy punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved