Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Kwasowski: Nie można lekceważyć absolutnie nikogo

Kamil Kwasowski: Nie można lekceważyć absolutnie nikogo

fot. Klaudia Piwowarczyk

GKS Katowice pokonał u siebie Visłę Bydgoszcz i nadal liczy się w walce o 5. miejsce w rundzie zasadniczej. Po trudnym początku i przegranej w pierwszym secie, katowiczanie gładko wygrali kolejne trzy partie. Kamil Kwasowski uważa, że główną bronią GKS-u w tym meczu była zagrywka i przestrzega, że każdy mecz do końca rozgrywek będzie trudny.

– W pierwszym secie BKS postawił nam trudne warunki, grał po prostu dobrze. Rywalizowaliśmy punkt za punkt, a o wyniku zadecydowała długa i solidna walka na przewagi. Przegraliśmy ją, choć mieliśmy kilka piłek w górze. Na szczęście wzięliśmy sprawy w swoje ręce i nie pozostawiliśmy wątpliwości, kto zasługiwał na zwycięstwo w tym meczu – powiedział Kamil Kwasowski.Sporo dobrego do waszej gry wniosło wejście Jakuba Jarosza w drugim secie. Co jeszcze zadecydowało o wygranej?

– Kluczowa była bez wątpienia zagrywka, w tym elemencie wszyscy spisaliśmy się naprawdę dobrze, niezależnie od tego, czy zagrywaliśmy floata czy siłowo. To nam zdecydowanie ułatwiło grę.

Świadomość, że z drużynami z dołu tabeli po prostu trzeba wygrać, mogła was nieco sparaliżować w pierwszym secie?

– Możliwe, że tak było, ale bardziej skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że zespół z Bydgoszczy po prostu ciągle wierzy w możliwość utrzymania się w lidze i w każdym meczu szuka swojej szansy na przełamanie. Zespoły z niższych pozycji mają trudne terminarze i BKS wie, że ma wszystko w swoich rękach. Rywal nie poddał się i pokazał sporo sportowego ducha w pierwszym secie, natomiast później pokazaliśmy naszą grę i skończyło się tak, jak się skończyło.

W piątek czeka was mecz w Sosnowcu, który zapowiada się na jeszcze większe wyzwanie…

– Jeżeli ktoś patrzy uważnie na sezon, to dobrze widzi, że każde spotkanie jest wymagające. Dlatego nie można lekceważyć absolutnie nikogo, bo to się zemści. Gdybyśmy spróbowali zlekceważyć bydgoszczan, jestem pewien, że skończyłoby się to porażką.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved