Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Kwasowski: Jesteśmy na dobrej drodze

Kamil Kwasowski: Jesteśmy na dobrej drodze

Siatkarzom BBTS-u Bielsko-Biała nie udało się sprawić w Bełchatowie choćby najmniejszej niespodzianki. W bokserskim żargonie zostali sprowadzeni przez rywali do parteru i nie mieli większych szans. – Zespół PGE Skry bardzo dobrze zagrywał, a my mieliśmy duże problemy w elemencie przyjęcia, co przełożyło się na ich dobry blok – ocenił przyjmujący bielskiego zespołu, Kamil Kwasowski.

Bielszczanom mecz ze Skrą zupełnie nie wyszedł, ale też to rywale zupełnie zdominowali boisko. Bełchatowianie zagrali świetny mecz, a BBTS nie potrafił ich zatrzymać. – Zespół PGE Skry bardzo dobrze zagrywał, a my mieliśmy duże problemy w elemencie przyjęcia, co przełożyło się na ich dobry blok. Graliśmy w trochę okrojonym składzie, bo bez trzech podstawowych zawodników, choć nawet gdyby byli, to nie wiem, czy byśmy coś więcej ugrali. Siatkarze z Bełchatowa zagrali bowiem bardzo dobre spotkanie – stwierdził Kamil Kwasowski. W jego drużynie poziom starał się utrzymać jedynie Bartosz Janeczek, zdobywca 15 punktów, który na 27 ataków skończył 14. Pozostali zawodnicy pod względem zdobyczy punktowych byli bardzo daleko za nim.Jakiś czas temu w BBTS-ie doszło do zmiany na ławce trenerskiej, a Miroslava Palguta zastąpił jego rodak Rastislav Chudik, dla którego to nie pierwsza styczność z polską ligą. Słowak przez sezon prowadził Mostostal Kędzierzyn-Koźle, a przez dwa – Chemika Bydgoszcz. Jak oceniają nowego szkoleniowca zawodnicy z Bielska-Białej? – Nowy trener to nowa miotła, ale ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć, bo jest z nami za krótko. Musiało się coś zmienić, jakąś świeżość na pewno wniósł, co zaowocowało jednym punktem w Rzeszowie, jak i wygraną z Espadonem w Szczecinie – stwierdził Kamil Kwasowski. – W Bełchatowie może nie postawiliśmy Skrze trudnych warunków, ale myślimy już o meczach z drużynami z Gdańska i Warszawy, które są przed nami – zapewnił przyjmujący BBTS-u.

Obecnie BBTS zamyka tabelę PlusLigi, mając taki sam dorobek punktowy jak AZS Częstochowa, jednak gorszy stosunek setów. – Jesteśmy na dobrej drodze, by wyjść z dołka. Przed nami dwa bardzo ważne mecze, dobrze by było, byśmy w nich zapunktowali – powiedział Kwasowski, który w Bełchatowie pojawiał się na zmiany we wszystkich trzech setach.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved