Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Kosiba: Mecz był bardzo rwany

Kamil Kosiba: Mecz był bardzo rwany

fot. KS Norwid Częstochowa

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa kontynuują passę zwycięstw we własnej hali. W sobotę w pokonanym polu zostawili KPS Siedlce. – Zaczynamy wychodzić na prostą i to, co chcieliśmy przed sezonem a nie udało nam się na początku teraz zaczynamy realizować. Musimy na pewno popracować nad przestojami i własną grą, bo było za dużo momentów, gdzie w końcówkach prowadziliśmy dwoma punktami a nagle jest remis. To się nie może zdarzyć w I lidze, bo przeciwnicy tego nie wybaczają i wykorzystują – przyznał przyjmujący Kamil Kosiba.

Podopieczni trenera Wasilkowskiego w hali przy ulicy Jasnogórskiej wygrali już kolejny mecz z rzędu. W 10. kolejce częstochowianie po długim meczu pokonali KPS Siedlce 3:1. Norwid wyróżnił się w bloku, którym zdobył aż 17 punktów. – Blok na pewno bardzo nam pomógł w kluczowych momentach tego meczu, ale to był bardzo dziwny mecz. Mieliśmy przewagę, którą szybko traciliśmy, oni również mieli przewagi i je tracili. Mecz był bardzo rwany. Przede wszystkim cieszymy się, że mamy trzy punkty do tabeli, bo to pozwoli nam odskoczyć od siedlczan i zbliżyć się do ósemki. Zaczynamy wychodzić na prostą i to, co chcieliśmy przed sezonem a nie udało nam się na początku teraz zaczynamy realizować. Musimy na pewno popracować nad przestojami i własną grą, bo było za dużo momentów, gdzie w końcówkach prowadziliśmy dwoma punktami a nagle jest remis. To się nie może zdarzyć w I lidze, bo przeciwnicy tego nie wybaczają i wykorzystują – powiedział Kamil Kosiba.Aż trzy z czterech setów sobotniego meczu w Częstochowie kończyły się po walce na przewagi. Tylko w jednej odsłonie częstochowianie okazali się słabsi. – Cieszy nas wygrywanie spotkań. Tracimy pojedyncze sety w każdym meczu, ale zdobywamy trzy punkty i tak naprawdę to nas cieszy. Końcówki są bardzo ważne, ale to my pozwoliliśmy sobie na to, żeby tak grać, bo tak naprawdę powinniśmy skończyć wcześniej i nie bawić się w grę na przewagi – zaznaczył przyjmujący Norwida. Dla siatkarzy trenera Wasilkowskiego było to drugie w krótkim czasie spotkanie z KPS-em. Na początku listopada między tymi drużynami rozegrane było starcie Pucharu Polski, w którym również po długim meczu triumfowali częstochowianie. – Tamten mecz też był rwany, było dużo końcówek i tylko jeden set był taki, że odskoczyliśmy i pokazaliśmy troszkę naszej gry, ale sami wiemy, że to nie jest nasze maksimum i dopiero gdy wejdziemy na nasz maksymalny poziom, to tacy siedlczanie nie powinni nam zagrozić, chociaż też zagrali dobrze, nie można im ujmować. Zagrali dobry pojedynek, wygrali tydzień temu z BBTS-em. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz i cieszymy się z tych trzech punktów – dodał.

Trener Wasilkowski podczas meczów często zachowuje się ekspresyjnie. Szkoleniowiec nie ukrywa, że w ten sposób chce pobudzić swoich zawodników. – To zazwyczaj nam pomaga i trener wie, w jakim momencie to zrobić, bo tak naprawdę trzeba nas czasami pobudzić, bo gramy na spokojnie a z takim przeciwnikiem nie da się tak grać, bo oni sami krzykną, coś im wyjdzie i odwraca się kolej losu. Trener wie co robi. Wygrywamy i to jest najważniejsze. Jeżeli mamy wygrywać a trener ma warczeć, to proszę bardzo, nie mam nic przeciwko – skomentował zachowanie szkoleniowca Kosiba.

Częstochowianie dotychczas wygrali cztery mecze a przegrali pięć. Wszystkie zwycięstwa Norwid odniósł we własnej hali. W najbliższej kolejce zespół z Częstochowy uda się do Wrocławia, gdzie o przełamanie wyjazdowej niemocy powalczy z KFC Gwardią Wrocław. Wrocławianie mają na swoim koncie o 5 punktów więcej niż ich najbliżsi rywale i zajmują 8. lokatę. – W domu tylko Stal Nysa potrafiła z nami zwyciężyć a na wyjazdach nam nie szło, ale ostatnio w Pucharze Polski przełamaliśmy się w Nysie i mam nadzieję, że to będzie dobry sygnał i przełożymy to na ligę. Jedziemy w niedzielę do Wrocławia i mogę obiecać, że gramy o kolejne trzy punkty – zakończył przyjmujący zespołu z Częstochowy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved