Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Kosiba: Lepiej zakończyć sezon zwycięstwem niż porażką

Kamil Kosiba: Lepiej zakończyć sezon zwycięstwem niż porażką

fot. 1liga.pls.pl

– Chcieliśmy wygrać z drużyną z Jaworzna, tylko problem był taki, że te emocje już gdzieś z nas zeszły. Uważam, że trochę bezcelowa jest zasadność gry o dziewiąte miejsce. Ten mecz wyglądał trochę jak sparing – powiedział po pierwszym meczu o dziewiąte miejsce rozgrywający Buskowianki Kielce, Piotr Adamski.

Siatkarze Buskowianki Kielce przegrali u siebie z MCKiS-em Jaworzno w pierwszym pojedynku o dziewiąte miejsce na koniec sezonu. Mimo że ugrali rywalom tylko seta, to nie robili tragedii z tej porażki, bo swój podstawowy cel jakim było utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym, osiągnęli już wcześniej. – To było spotkanie, które musiało się odbyć. Trener dał szansę gry zawodnikom, którzy wcześniej za często nie pojawiali się na boisku. Na pewno chcieliśmy wygrać z drużyną z Jaworzna, tylko problem był taki, że te emocje już gdzieś z nas zeszły. Uważam, że trochę bezcelowa jest zasadność gry o dziewiąte miejsce. Ten mecz wyglądał trochę jak sparing. Nie ma już wielkiego znaczenia to czy zajmiemy dziewiąte, czy dziesiąte miejsce. Mieliśmy pewien zryw. Dobre wejście Kamila Kosiby wystarczyło nam na wygranie jednego seta. W czwartej partii na początku prowadziliśmy, lecz nie dowieźliśmy przewagi do końca – skomentował Piotr Adamski, który wierzy, że Buskowianka powalczy na terenie rywala o przedłużenie rywalizacji. – Jedziemy do Jaworzna i tam postaramy się wygrać mecz, żeby przedłużyć całą rywalizację. Ale uważam, że związek powinien zastanowić się nad sensem rozgrywania takich meczów, bo szkoda naszego zdrowia – dodał rozgrywający świętokrzyskiej ekipy.Gospodarze nie rozpoczęli meczu w pełni skoncentrowani, a w pogoń za przeciwnikiem rzucili się od trzeciego seta. Nie potrafili jednak doprowadzić do tie-breaka. – Podeszliśmy do tego meczu zbyt rozluźnieni. Zagraliśmy tak jakby ten mecz miał się po prostu odbyć. Dobrze zaczęliśmy grać od trzeciego seta. Szkoda, że nie udało nam się wygrać czwartego. Za późno zerwaliśmy się do walki. Popełnialiśmy za dużo błędów na zagrywce – ocenił Kamil Kosiba, według którego nie ma większego sensu w rozgrywaniu pojedynków o dziewiąte miejsce. – Mamy świadomość, że mecz o dziewiąte miejsce jest tak naprawdę o nic. Chociaż wiadomo, że lepiej jest zakończyć sezon zwycięstwem niż porażką. Dlatego w Jaworznie postaramy się wygrać – dodał zawodnik Buskowianki.

Kielczanie liczyli, że zwycięstwem z jaworznianami pożegnają się z własnymi kibicami, ale zabrakło im odpowiedniej koncentracji, co przełożyło się na porażkę. – Ciężko było nam się zmotywować do tego spotkania. Chcieliśmy ten mecz zagrać dla kibiców, żeby podziękować im za to, że nas wspierali. Jest nam smutno, że nie udało się nam tego sezonu zakończyć zwycięstwem u siebie – zaznaczył Grzegorz Pacholczak, który zapowiada, że Buskowianka nie zrezygnowała jeszcze z walki o dziewiąte miejsce, a w Jaworznie będzie chciała przedłużyć całą rywalizację. – Chcemy tam zwyciężyć. Ale bardzo dużo będzie zależało od tego jak się do tego spotkania zmotywujemy. Myślę, że sportowo jesteśmy dobrze przygotowani, bo przez cały sezon ciężko trenowaliśmy. Trudno, żebyśmy teraz zapomnieli jak się gra w siatkówkę – dodał przyjmujący pierwszoligowca.

Według szkoleniowca Buskowianki porażka w pierwszym meczu o dziewiąte miejsce wynikała z faktu, że kielczanie mentalnie źle podeszli do tego spotkania. – Mecze o dziewiąte miejsce są niezmiernie trudne. Potrzebna jest w nich stuprocentowa koncentracja i stuprocentowe zaangażowanie. O poziom siatkarski bym się nie martwił, bo moim zdaniem mamy lepszy zespół niż drużyna z Jaworzna, ale kwestie związane z poświęceniem się w spotkaniu u nas nie zagrały. Dlatego moim zdaniem przegraliśmy to spotkanie. W Jaworznie jeszcze będziemy próbowali walczyć o dziewiąte miejsce – zakończył szkoleniowiec kieleckiej ekipy, Mateusz Grabda.

źródło: inf. własna, youtube - Buskowianka Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved