Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Kosiba: Każdy punkt jest dla nas na wagę złota

Kamil Kosiba: Każdy punkt jest dla nas na wagę złota

– W ostatnich pięciu spotkaniach liczyliśmy na troszkę większy dorobek punktowy, ale cieszymy się, że zwyciężyliśmy ostatni mecz w tym roku i możemy jechać na święta odpocząć i myśleć już o następnych spotkaniach – powiedział po wygranym 3:1 spotkaniu Kamil Kosiba, przyjmujący drużyny z Częstochowy.

Po sześciu porażkach z rzędu Exact Systems Norwid Częstochowa zdołał się przełamać. Częstochowianie pokonali swoich sąsiadów z tabeli – SPS Chrobrego Głogów 3:1. Podopieczni Piotra Lebiody powiększyli przewagę nad beniaminkiem do pięciu punktów. Nie zmieniła się natomiast ich lokata, bowiem Norwid pozostał na 12. miejscu. – Chcieliśmy jechać na święta w trochę lepszych humorach. W ostatnich pięciu spotkaniach liczyliśmy na troszkę większy dorobek punktowy, ale cieszymy się, że zwyciężyliśmy ostatni mecz w tym roku i możemy jechać na święta odpocząć i myśleć już o następnych spotkaniach – przyznał Kamil Kosiba.

Początek meczu toczył się po myśli częstochowian. W dwóch pierwszych setach goście nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów. W trzeciej partii lepsi okazali się goście, ale w ostatecznym rozrachunku nie udało im się urwać punktów. – Powiedziałbym, że po dwóch wygranych w miarę łatwo setach, stanęliśmy trochę, sami się uśpiliśmy. Widać było u nas w drużynie, że nie było takiego zaangażowania i walki, ale fajnie, że w czwartym secie to wróciło i wygraliśmy. Trzy punkty są najważniejsze – zaznaczył przyjmujący zespołu z Częstochowy.

Pierwszoligowcy mają dwa tygodnie przerwy, do zmagań na zapleczu PlusLigi powrócą 4 stycznia. W pierwszą sobotę stycznia częstochowianie udadzą się do Strzelec Opolskich. Pierwszy mecz z ZAKSĄ Norwid wygrał 3:1. – Teraz mamy cztery dni wolnego, w drugi dzień świąt wracamy i zaczynamy ostro trenować, bo punkty są nam potrzebne. Sami sobie troszkę narobiliśmy sobie kłopotu. Musimy walczyć, praktycznie każdy punkt jest dla nas na wagę złota i mam nadzieję, że pojedziemy do Strzelec i wywieziemy stamtąd punkty – powiedział Kosiba.

W tabeli Krispol I ligi jest bardzo ciasno, niektóre zespoły dzielą niewielkie różnice punktowe. 12. obecnie Norwid ma tyle samo punktów co znajdujący się oczko wyżej KPS Siedlce. – Mam nadzieję, że i my i KPS będziemy dobrze grać. Nie patrzymy tak naprawdę na nich. Jeden mecz będziemy grać z nimi a mamy do rozegrania jeszcze jedenaście spotkań, jest bardzo dużo punktów do zdobycia. Mam nadzieję, że nie będziemy patrzeć, kto jest jeszcze obok nas.

Jaki to był rok dla przyjmującego częstochowskiego zespołu? – Rok był szalony, w tamtym sezonie w Kielcach i tu mam wiele przygód. Jest wesoło i mam nadzieję że 2020 będzie równie obfitował w emocje jak ten 2019 i przede wszystkim, że wejdziemy do ósemki z Norwidem, bo jestem pewien, że się utrzymamy, tylko chcemy wejść wyżej i mam nadzieję, że tak się stanie – podsumował Kamil Kosiba.