Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kamil Gutkowski: Liczymy, że wygra duch sportu

fot. aluronvirtu.pl

– Wierzymy w to, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę w barażach z najsłabszym zespołem PlusLigi, a co więcej – wygrać ją. A jeśli chodzi o sam klub, jestem pewny, że jest w pełni gotowy organizacyjnie, żeby podołać wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest gra w PlusLidze. W ostatecznym rozrachunku wszyscy po cichu liczymy, że wygra duch sportu, a sportowa rywalizacja będzie czynnikiem, który będzie decydował o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w elicie – powiedział Kamil Gutkowski, przyjmujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie, która stara się o grę w PlusLidze.

Wygraliście rywalizację drużyn, które zgłosiły akces do PlusLigi, ale Stal tanio skóry nie sprzedała. Chyba kluczowy był pojedynek w Nysie, w którym przeszliście z siatkarskiego piekła do nieba? Skąd wzięła się taka odmiana w waszej grze od trzeciego seta?Kamil Gutkowski: – W trzecim secie postawiliśmy wszystko na jedną kartę, powiedzieliśmy sobie, że w żadnej sytuacji nie odpuszczamy, nie wstrzymujemy ręki i podejmujemy maksymalne ryzyko w każdym elemencie. Nie mieliśmy już zbyt wiele do stracenia, Stal grała swoją siatkówkę, czyli bardzo dobrze w przyjęciu, mądrze w ataku i nie myliła się na zagrywce. Dlatego bardzo mocno cieszyliśmy się z wyniku spotkania w Nysie.

Mecz przed własną publicznością był już tylko formalnością, czy jednak obawialiście się, że Stal postawi wszystko na jedną kartę i trudno będzie wam ją powstrzymać?

– Od samego początku drugiego spotkania chcieliśmy narzucić rywalom swój styl grania i trzeba przyznać, że dopiero udało nam się to w trzecim secie, do tego momentu doświadczeni gracze z Nysy grali dobry mecz i ciężko było nam ich przełamać.

Szersza ławka rezerwowych, większe doświadczenie, lepsza forma w play-off, a może jeszcze coś innego zaważyło na tym, że ograliście dwukrotnie akademików z Nysy?

– Duży wpływ na wynik półfinałowej rywalizacji miała na pewno szeroka ławka rezerwowych, nie raz i nie dwa udowadnialiśmy już, że każdy zawodnik, który wejdzie na boisko z kwadratu dla rezerwowych, może odwrócić losy spotkania. Znaczenie mogło mieć również to, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie do play-off, ale w końcowym rozrachunku zawsze wyjdzie doświadczenie, ogranie i świetna atmosfera, którą możemy się pochwalić od początku sezonu.

W finale zagracie ze Ślepskiem Suwałki. W rundzie zasadniczej oba mecze pomiędzy tymi zespołami przyniosły wiele emocji. Czy spodziewasz się, że w walce o złoto będzie podobnie? Będziecie chcieli zrewanżować się suwałczanom za tę pamiętną porażkę w secie, w którym prowadziliście 24:18?

– W finale spodziewamy się niesamowitej walki zarówno z naszej strony, jak i ze strony rywala z Suwałk. Na pewno nie myślimy już o tym feralnym spotkaniu w rundzie zasadniczej, które przegraliśmy tak naprawdę na własne życzenie. Liczy się teraz tylko to, co przed nami, a przed nami – mam nadzieję – świetne siatkarskie widowiska, które zakończą się pomyślnie dla mojej drużyny.

Czy ewentualne wygranie I ligi może być dodatkowym argumentem ku temu, żeby Warta dostała szansę walki o znalezienie się w elicie?

– Z tego, co się orientuję, wygranie ligi w niczym nam nie pomoże ani nie przeszkodzi, jeśli chodzi o sam fakt znalezienia się w elicie. Czekają nas mecze barażowe z ostatnią drużyną PlusLigi i zwycięzca tej rywalizacji powinien dostać nagrodę w postaci utrzymania czy też awansu do krajowej elity.

A w ogóle wierzycie w to, że dostaniecie szansę sportowej walki o PlusLigę? A może jednak obawiacie się, że wasze starania rozminą się z decyzją podjętą przez PLPS?

– Wierzymy w to, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę w barażach z najsłabszym zespołem PlusLigi, a co więcej – ją wygrać. A jeśli chodzi o sam klub, jestem pewny, że jest w pełni gotowy organizacyjnie, żeby podołać wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest gra w PlusLidze. W ostatecznym rozrachunku wszyscy po cichu liczymy, że wygra duch sportu, a sportowa rywalizacja będzie czynnikiem, który będzie decydował o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w elicie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved