Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Gutkowski: Będziemy chcieli rozdawać karty

Kamil Gutkowski: Będziemy chcieli rozdawać karty

fot. 1liga.pls.pl

Exact Systems Norwid Częstochowa kolejny raz nie znalazł sposobu na Lechię Tomaszów Mazowiecki. Tomaszowianie w czwartek wygrali 3:1. – Ustabilizowaliśmy to przyjęcie i myślę, że to był klucz do zwycięstwa, bo przy obecnych problemach kadrowych chłopaków z Częstochowy myślę, że na tę chwilę jesteśmy po prostu mocniejszym zespołem, jeśli chodzi o siłę ognia i to było widać – powiedział po meczu przyjmujący lidera I ligi, Kamil Gutkowski.

Spotkały się zespoły z czołówki, ale początkowo to Norwid dominował na boisku. Dopiero z czasem zaczęliście przejmować inicjatywę. Co o tym zdecydowało?Kamil Gutkowski: Według mnie gospodarze ustawili sobie początek zagrywką. Bardzo dobrze zagrywali. Nam było trudno zostawić te zagrywki nad sobą i na wysokiej piłce w pierwszym secie nie gra się ciekawie. Później ustabilizowaliśmy to przyjęcie i myślę, że to był klucz do zwycięstwa, bo przy obecnych problemach kadrowych chłopaków z Częstochowy myślę, że na tę chwilę jesteśmy po prostu mocniejszym zespołem, jeśli chodzi o siłę ognia i to było widać.

Niewątpliwie waszą siłą jest doświadczenie. Dzisiaj pokazaliście również, że macie bardziej wyrównany skład, zmiany pomogły wam w odwróceniu losów drugiego seta.

– Na pewno. W założeniu podczas budowania składu wyszło, że będzie wielu doświadczonych ludzi. W Częstochowie bardziej postawili na utalentowaną młodzież. To są chłopcy, którzy dopiero wchodzą w seniorską siatkówkę i myślę, że w przyszłych latach będą stanowili o sile na pewno tej ligi a być może jeszcze wyższej.

W minionej kolejce przegraliście ze Ślepskiem Suwałki. Podrażniła was ta porażka, czy przy obecnej przewadze w tabeli przyjęliście ją ze spokojem?

– Podrażniła z tego względu, że nie zagraliśmy w żadnym elemencie tego, co potrafimy zagrać i to bolało. Powtarza się to w tracie sezonu, że po pewnej liczbie wygranych trafia nam się jeden słabszy mecz. Szkoda, ze ten mecz zazwyczaj trafia się w Tomaszowie i musimy wtedy zasmucić naszych kibiców. Jesteśmy doświadczonym zespołem i wiemy, że po prostu mieliśmy słabszy dzień i jakoś nie załamywaliśmy się, tylko przychodziliśmy na trening z pełną werwą i tak naprawdę wiedziemy, że tutaj jedziemy po przełamanie.

Wspomniał pan o kibicach. W czwartek grupa z Tomaszowa zawładnęła halą przy ul. Jasnogórskiej.

– Tak. Mamy fantastycznych kibiców w Tomaszowie, trzeba to mówić wszem i wobec. Jeżdżą za nami po całej Polsce. Takiego wsparcia, jakiego oni nam udzielają, to ze świecą szukać. Są z nami na dobre i na złe. Czy trafi nam się lepszy mecz, czy gorszy, oni tak samo nas wspierają i chwała im za to.

Przed wami teraz mecz z KPS-em Siedlce, z którym być może spotkacie się w pierwszej części fazy play-off.

– My nie wybiegamy jeszcze tak daleko jeśli chodzi o play-off. Skupiamy się na każdym kolejnym przeciwniku. Gdzieś z tyłu głowy to siedzi, ale my chcielibyśmy zachować pierwsze miejsce i kto tam na nas trafi z dołu, to niech się martwi, bo to my będziemy chcieli rozdawać karty w tej parze.

Coraz częściej mówi się o tym, który z pierwszoligowców ma największe szanse na awans do PlusLigi. Jako obecny lider jesteście wymieniani wśród kandydatów. Gdzieś z tyłu głowy pojawiają się myśli o przejściu do ekstraklasy?

– Powiem szczerze, że my w ogóle o tym nie myślimy. Po prostu staramy się dobrze grać i wykonywać swój zawód najlepiej jak potrafimy. Jeśli nadarzy się okazja, to to pytanie należy kierować do włodarzy – prezesa, prezydenta miasta, żeby oni zrobili wszystko, aby ta PlusLiga zagościła u nas. Póki co jesteśmy pierwsi, ale w ogóle o tym nie myślimy.

Szansę na awans jako pierwszy otrzyma zwycięzca ligi. Wam w zeszłym sezonie w ostatnim momencie to złoto wyrwał częstochowski AZS.

– Wygrywaliśmy 2:0 z AZS-em, trochę nas roztroiły święta a wtedy rywale się odbudowali. Po czasie można stwierdzić, że zasłużenie wygrał tę ligę. W tym roku postaramy się minimum powtórzyć ten wynik, ale oczywiście każdy będzie walczył o złoto.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved