Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Filipski: Dla nas najważniejsze będą zwycięstwa

Kamil Filipski: Dla nas najważniejsze będą zwycięstwa

AZS Częstochowa rozpoczął budowanie składu na nowy sezon. – Myślę, że teraz powoli, dzień po dniu będą informacje. Jest wiele rozmów, w których jesteśmy na finiszu, jednak to są rozmowy, które muszą potrwać – uspokajał prezes częstochowskich akademików, Kamil Filipski.

Do tej pory głównie mówiono o tym, kto odejdzie z AZS-u Częstochowa. W środę klub ogłosił natomiast pozyskanie na pozycję libero doświadczonego zawodnika, który jest ikoną akademików – Dawida Murka. – Negocjacje nie były trudne. To było kilka konkretnych rozmów o tym, jak będzie wyglądał ten projekt, jakie są nasze wspólne ambicje i do czego chcemy dążyć. Przyznam szczerze, że jestem szczęśliwy, że udało się Dawida tutaj ściągnąć – powiedział Kamil Filipski.W składzie mistrza I ligi nadal znajduje się wiele niewiadomych. W ostatnim czasie klub poinformował, że z zespołu odszedł kolejny filar – atakujący Bartosz Krzysiek. Zostają natomiast rezerwowi atakujący Mateusz Rećko i przyjmujący Hubert Mańko. Wcześniej klub ogłosił pozostanie przyjmującego Sławomira Stolca. – Uspokajam. Myślę, że teraz powoli, dzień po dniu będą informacje. Jest wiele rozmów, w których jesteśmy na finiszu, jednak to są rozmowy, które muszą potrwać. Mam nadzieję, że jak najszybciej to się będzie rozwiązywało. Jest jeszcze trochę czasu, więc nie mamy strasznego ciśnienia, śpimy po nocach i to budujemy – stwierdził prezes akademików.

AZS Częstochowa dosyć niespodziewanie okazał się rewelacją zeszłego sezonu I ligi. Wygrał fazę zasadniczą i po emocjonującym finale zdobył złote medale. Częstochowianom nie udało się jednak powrócić do siatkarskiej ekstraklasy, bowiem bardzo słabo zaprezentowali się w barażach przeciwko drużynie z Bydgoszczy. Już od pewnego czasu mówiło się o tym, że mistrz I ligi będzie miał bezpośredni awans do PlusLigi przy spełnieniu wymagań licencyjnych. Ta zmiana ma nastąpić jednak dopiero od sezonu 2019/2020. – Spodziewałem się, że tak to będzie wyglądało. Niestety spodziewałem się takiej decyzji. Nie zaprzątam sobie tym głowy, bo mamy inne zadania i priorytety. Dla nas najważniejsze będą zwycięstwa w każdym meczu i do tego będziemy przykładali 100% swojej koncentracji, uwagi i pracy – zakończył Kamil Filipski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved