Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kamil Droszyński: Będzie to dla mnie nowe wyzwanie

Kamil Droszyński: Będzie to dla mnie nowe wyzwanie

fot. CEV

Kamil Droszyński jako świeżo upieczony absolwent SMS-u Spała wkrótce rozpocznie okres swojej seniorskiej kariery. Pierwszym jego klubem będzie belgijski Asse Lennik, gdzie będzie występował wraz z Adrianem Staszewskim. – Będzie do dla mnie nowe wyzwanie i mam nadzieję, że po przyszłym sezonie będę mógł powiedzieć, że to był dobry wybór – mówi młody rozgrywający w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Swoją przygodę z siatkówką będziesz kontynuował nie w Polsce, a w Belgii. Skąd decyzja o przyjęciu oferty właśnie zespołu Asse Lennik?

Kamil Droszyński: – Rozgrywki PlusLigi stoją na bardzo wysokim poziomie, a mi bardzo zależało na możliwości grania, czego nikt w Polsce nie mógł mi zagwarantować. Postanowiłem więc wybrać właśnie Asse Lennik, w którym mam nadzieję, że dostanę dużo szans do pokazania swoich umiejętności. Będzie do dla mnie nowe wyzwanie i mam nadzieję, że po przyszłym sezonie będę mógł powiedzieć, że to był dobry wybór.Wraz z tobą na rozegraniu występował będzie tak doświadczony i dobry rozgrywający jak Frank Depestele. Jak zapatrujesz się na rywalizację o miejsce w składzie z tym właśnie zawodnikiem?

Bardzo się cieszę, że będę mógł rywalizować z tak doświadczonym i świetnym zawodnikiem, jakim jest Frank Depestele. Jeszcze niedawno oglądałem jego grę w telewizji, a już niedługo będę mógł z nim trenować w Asse Lennik. Nie boję się tej rywalizacji i na pewno dam z siebie wszystko.

Twoim klubowym kolegą będzie Adrian Staszewski, a dodatkowo po przeciwnej stronie siatki spotkasz chociażby Piotra Orczyka czy Nikodema Wolańskiego. Czy można powiedzieć, że to w jakimś stopniu ułatwiło ci podjęcie decyzji?

– Na pewno będzie mi łatwiej, dlatego że Adrian Staszewski będzie moim klubowym kolegą i mam nadzieję, że pomoże mi zaaklimatyzować się w nowym środowisku. Liczę na to, że nie przydarzy mi się żadne faux-pas na początku, ale to się okaże. Wybrałem to, co będzie dla mnie najlepsze. Miło będzie zobaczyć innych Polaków po drugiej stronie siatki i myślę, że rywalizacja przez to będzie jeszcze ciekawsza.

Miałeś już okazję rozmawiać z Adrianem na temat klubu, poziomu, organizacji całej ligi itp.? Masz już nakreślony jakiś obraz tego, czego się możesz spodziewać?

– Jeszcze nie mieliśmy szansy porozmawiać. Wydaje mi się, że okazja do tego pojawi się, kiedy zobaczymy się w klubie. Mam nadzieję, że wszystko będzie tak, jak sobie wyobrażam i według mojego planu, ale na razie nie zdradzę jego szczegółów.

Obecnie po długim i ciężkim sezonie możesz cieszyć się czasem wolnym. Wraz z kolegami z SMS-u Spała zdobyliście srebrne medale po bardzo zaciętej finałowej batalii. Ty osobiście traktujesz ten wynik w kategoriach sukcesu czy porażki?

– Moim zdaniem nikt nie spodziewał się przed sezonem, że będziemy w ścisłej czołówce I ligi i jest to dla nas ogromny sukces. Kiedy jednak już weszliśmy do finału i przegraliśmy go w piątym meczu, byliśmy zawiedzeni i to na pewno możemy rozpatrywać w kontekście porażki.

Zakończył się właśnie pewien etap twojego życia, jakim był okres liceum. Co najbardziej zapamiętasz z okresu pobytu w spalskim SMS-ie?

– Skończył się pewien okres w moim życiu, ale jestem z niego zadowolony. Pobyt w SMS-ie bardzo wiele mniej nauczył i ukształtował jako zawodnika. Poznałem wspaniałych ludzi, z którymi wspólnie wiele osiągnęliśmy i przeżyliśmy, a teraz pozostało mi tylko bardzo im za ten czas podziękować i życzyć wszystkim powodzenia.

Jak już wspomniałam, teraz do momentu rozpoczęcia przygotowań do mistrzostw Europy U-20 jest zasłużone wolne. Jak planujesz spędzić ten czas?

– Jak na razie staram się odpocząć i zregenerować. Z czasem będę przymierzał się do różnych form aktywności fizycznej, takich jak np. siatkówka plażowa czy ćwiczenia siłowe. Z niecierpliwością czekam już na swój pierwszy seniorski sezon i mam nadzieję, że wszystko ułoży się tak, jak bym chciał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved