Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Długosz: Pozytywnie patrzymy w przyszłość

Kamil Długosz: Pozytywnie patrzymy w przyszłość

fot. ALuron Virtu Warta Zawiercie

– Większość osób nie stawiała nas w gronie faworytów do awansu do PlusLigi. Damy z siebie wszystko, by potwierdzić, że na to zasłużyliśmy. Z trenerem znaleźliśmy wspólny język, dogadujemy się w szatni. Pozytywnie patrzymy w przyszłość – podkreśla Kamil Długosz, 25-letni przyjmujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie, beniaminka siatkarskiej ekstraklasy.

Za tobą dwa sezony w klubie. Dwa sezony ciężkiej pracy i jesteście w PlusLidze. Emocje po świętowaniu pewnie już dawno opadły. Motywacja w trakcie przygotowań do historycznego sezonu klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej jest jeszcze wyższa niż przed poprzednimi kampaniami ligowymi?Kamil Długosz:Wiadomo, że mamy coś do udowodnienia, bo większość osób nie stawiała nas w roli zespołu, który wygra decydujące starcia i awansuje do PlusLigi. Musimy pokazać im, że w pełni zasługujemy na to miejsce w elicie. Damy z siebie wszystko, żeby to się udało.

Ten sezon będzie inny niż wcześniejsze. Po raz pierwszy do Aluronu Virtu Warty Zawiercie dołączają obcokrajowcy. Dla ciebie to już pewnie nic nowego w związku z przeszłością w Asseco Resovii?

– Nie ma tu żadnej różnicy, czy to jest Polak, czy obcokrajowiec. Wszyscy przychodzą tu w jednym celu – aby pokazać się z jak najlepszej strony. By zespół osiągnął jak najlepszy wynik.

Wzmocniony został również sztab szkoleniowy. Powoli poznajecie się już i docieracie z trenerem Zaninim?

– Tak, z każdym treningiem rozumiemy się coraz lepiej. A będzie jeszcze lepiej! Pozytywnie patrzymy w przyszłość.

Zmiany w szatni też odbywają się płynnie? Właściwie pół zespołu jest w tym sezonie zupełnie nowe.

– A połowy drużyny i tak na razie nie ma, dlatego trudno mówić już o realnych zmianach w szatni. Parę osób dojechało – nie ma żadnych konfliktów, wszyscy się dogadują. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

To, że zagraniczni koledzy będą dołączać do was w kolejnych tygodniach, ma jakieś znaczenie z waszej perspektywy? A może to nawet dodatkowa szansa w kontekście rywalizacji o uznanie w oczach szkoleniowców?

– Jakaś szansa na pewno jest. Oczywiście czekamy na zawodników, którzy mają dojechać w późniejszym terminie. Mamy nadzieję, że będą omijać ich kontuzje i dotrą w pełni zdrowi. Czekamy i zobaczymy, jak to będzie.

Niedawne złoto Akademickich Mistrzostw Europy z Uniwersytetem Rzeszowskim było kolejną nagrodą na finiszu ostatnich rozgrywek. Co musi zrobić Kamil Długosz, by następne były równie udane?

– Na pewno dawać z siebie sto procent na treningach i wszystko na meczach, jeśli będę otrzymywał szanse. Mam nadzieję, że dobry wynik w PlusLidze w nadchodzącym sezonie będzie kropką nad i po poprzednich rozgrywkach.

Rozmawiał Damian Juszczyk

źródło: aluronwarta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved