Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Długosz: Musieliśmy zaryzykować zagrywką

Kamil Długosz: Musieliśmy zaryzykować zagrywką

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Postawiliśmy na zagrywkę, co nam się opłaciło. Dobrze funkcjonował też nasz blok i obrona, dzięki czemu drugi i trzeci set przebiegały już po naszej myśli – powiedział po wygranej z częstochowianami przyjmujący Stali Nysa, Kamil Długosz.

Szybko na zwycięskie tory wrócili siatkarze Stali Nysa, którzy w miniony weekend pokonali we własnej hali Exact Systems Norwida Częstochowa w trzech setach, rewanżując się tym samym przeciwnikom za porażkę w Pucharze Polski. – Na szczęście udało nam się przełamać po ostatniej przegranej z BBTS-em Bielsko-Biała. Chcieliśmy też odczarować mecze z Norwidem, bo wcześniej częstochowianie pokonali nas w Pucharze Polski. Udowodniliśmy, że wcześniej po prostu mieliśmy słabszy mecz. Wszystko nam się udało – powiedział Kamil Długosz.Podopieczni Krzysztofa Stelmacha trochę problemów mieli jedynie w premierowej odsłonie, ale w kolejnych dyktowali warunki gry. Kluczem do ich sukcesu był między innymi serwis, którym odrzucili rywali od siatki. – Już na początku meczu stwierdziliśmy, że musimy trochę zaryzykować zagrywką, bo w momencie kiedy drużyna z Częstochowy dobrze przyjmuje, to ciężko się gra. Postawiliśmy na zagrywkę, co nam się opłaciło. Dobrze funkcjonował też nasz blok i obrona, dzięki czemu drugi i trzeci set przebiegały już po naszej myśli – dodał przyjmujący ekipy z Opolszczyzny.

Nyska Stal nadal znajduje się Na prowadzeniu w Krispol I lidze, ale liczy, że w kolejnych meczach będzie powiększała przewagę nad rywalami. Po następne zwycięstwo pojedzie do Siedlec, gdzie jednak wcale nie będzie jej łatwo o wygraną. – W końcu siedlczanie odpalili. Ciężko powiedzieć czy stać ich na sprawienie niespodzianki. Nie jest powiedziane, że my jedziemy do Siedlec i możemy z góry przypisać sobie trzy punkty. Musimy tam te punkty wywalczyć. Wiadomo, że teren w Siedlcach nie jest łatwy. Będziemy musieli na boisku zostawić kawał zdrowia, żeby zdobyć komplet punktów – zakończył Kamil Długosz.

źródło: opr. własne, Stal Nysa - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved