Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Dembiec: Szkoda, że nie udało się wygrać ostatniego meczu w roku

Kamil Dembiec: Szkoda, że nie udało się wygrać ostatniego meczu w roku

fot. Norwid Częstochowa

Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał z MKS-em Ślepsk Suwałki 0:3 w spotkaniu 16. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. – Suwałczanie zagrali dobry i fajny mecz. Myślę, że nasz zespół nie zagrał tego, co naprawdę potrafi. Gdybyśmy dołożyli parę procent więcej od siebie, to ten sobotni mecz mógłby ułożyć się zupełnie inaczej – powiedział Kamil Dembiec, libero zespołu z Częstochowy. Podopieczni Radosława Panasa ten rok kalendarzowy kończą na piątym miejscu w tabeli.

Drużyna z Częstochowy porażką zakończyła 2018 roku. W ostatnim meczu 16. kolejki 1. Ligi Mężczyzn siatkarze Norwida musieli uznać wyższość MKS-u Ślepsk Suwałki, którzy zwyciężyli 3:0. – Suwałczanie zagrali dobry i fajny mecz. Myślę, że nasz zespół nie zagrał tego, co naprawdę potrafi. Gdybyśmy dołożyli parę procent więcej od siebie, to ten sobotni mecz mógłby ułożyć się zupełnie inaczej – powiedział Kamil Dembiec.Podopieczni Mateusza Mielnika nie zwalniali ręki w polu serwisowym. Ten element znacząco przybliżył suwałczan do zwycięstwa w trzech partiach. – Nie wszystkie serie zagrywek siatkarzy z MKS-u były bardzo trudne do przyjęcia. Choć przyznaję, że Kamil Skrzypkowski w ostatnim secie popisał się czterema mocnymi serwisami. Nie można mieć do tego większych zastrzeżeń, bo rzeczywiście była to mocna seria. Jednak pozostałe zagrywki były już jak najbardziej do przyjęcia – zauważył libero.

Do 21 grudnia drużyna Exact System Norwid jako jedyna ekipa w 1. Lidze była niepokonana we własnej hali. Pogromcą częstochowian okazali się siatkarze z Suwałk. 27 grudnia, po przerwie świątecznej zawodnicy Norwida Częstochowa wrócili do treningów. Przygotowują się do styczniowego spotkania we własnej hali z Gwardią Wrocław. – Wielka szkoda, że nie udało się nam wygrać tego ostatniego spotkania w 2018 roku. Jednak mamy świadomość tego, że każda seria kiedyś się kończy. Szkoda, że skończyła się ona po zwycięstwie w Nysie. Mieliśmy nadzieję, że jeszcze trochę pociągniemy tę serię. Mamy jednak nadzieję, że od zwycięstwa rozpoczniemy Nowy Rok z Gwardią Wrocław – wyznał zawodnik z Częstochowy.

Zespół Exact Systems Norwid kończy 2018 rok z dorobkiem 29 punktów na 5. lokacie w ligowej tabeli. Warto jednak dodać, że różnice punktowe pomiędzy zespołami są niewielkie. Do czwartego MKS-u traci dwa oczka, a do trzeciego APP Krispolu cztery punkty. – Dlatego tym bardziej boli ta porażka. Różnice punktowe są bardzo niewielkie. Aby awansować w tabeli, trzeba mocno się napracować. Z kolei stracić pozycję można bardzo szybko – zakończył Dembiec.

*Autorem tekstu jest Katarzyna Porębska

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved