Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Dembiec: Nadal chcemy wygrywać i budować pewność siebie

Kamil Dembiec: Nadal chcemy wygrywać i budować pewność siebie

fot. 1liga.pls.pl

– Mamy zapewnione pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, ale nadal chcemy wygrywać i budować pewność siebie przed najważniejszą częścią sezonu jaką niewątpliwie będzie faza play-off. Mamy ten komfort, że możemy sobie pozwolić na przygotowania do play-off bez konieczności szukania punktów po drodze – przyznał Kamil Dembiec, libero Stali Nysa.
W miniony weekend siatkarze Stali Nysa odnieśli kolejne zwycięstwo w fazie zasadniczej Krispol I ligi. W 22. kolejce u siebie rozprawili się z Chrobrym Głogów, oddając mu tylko seta. Mimo że gospodarze byli zadowoleni z wygranej, to dostrzegali również mankamenty w swojej grze. – Był to niezły mecz w naszym wykonaniu, aczkolwiek do kilku rzeczy można się przyczepić, chociażby do jakości naszego przyjęcia zagrywki rywali – krótko skomentował Kamil Dembiec, libero Stali, która po dwóch dość gładko wygranych setach oddała inicjatywę rywalom, którzy wygrali trzecią odsłonę, ale na więcej nie było ich stać. – O lekceważeniu nie było mowy. Chrobry w tym secie zagrał dużo lepiej niż w poprzednich dwóch i stąd wzięła się końcówka, którą niestety przegraliśmy – dodał zawodnik ekipy z Opolszczyzny.Podopieczni Krzysztofa Stelmacha mogą już myśleć o fazie play-off. Mimo że do końca rundy zasadniczej zostały jeszcze cztery kolejki, to ich przewaga nad pozostałymi przeciwnikami jest na tyle duża, że mają już zapewniony awans do play-off z pierwszej pozycji. – Mamy zapewnione pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, ale nadal chcemy wygrywać i budować pewność siebie przed najważniejszą częścią sezonu jaką niewątpliwie będzie faza play-off. Mamy ten komfort, że możemy sobie pozwolić na przygotowania do play-off bez konieczności szukania punktów po drodze – przyznał defensywny zawodnik drużyny z Nysy, której celem w tym sezonie jest awans do PlusLigi. – Mamy jasno określony cel i na nim się koncentrujemy. W rundzie zasadniczej też musieliśmy się wywiązywać z roli faworyta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że faza play-off to zupełnie inne granie niż w rundzie zasadniczej. Ale wierzę, że dobra praca, którą wykonujemy, zaprocentuje w najważniejszych spotkaniach sezonu – dodał Dembiec.

Przed Stalą Nysa wyjazd do Krakowa, gdzie w sobotę zmierzy się z miejscową AGH. Mimo że przyjezdni będą faworytami, to ich szkoleniowiec może desygnować do gry zawodników, którzy dotychczas mieli mniej okazji do gry. Za to gospodarzom będzie zależało na sprawieniu niespodzianki, tym bardziej, że jakiekolwiek punkty urwane Stali przybliżą ich do gry w play-off. – Spotkanie w Krakowie będzie ciekawe, bo zespół AGH jest bardzo mocny na swoim parkiecie. Podobnie jak w poprzednich meczach będziemy musieli dać z siebie maksimum, zostawić serce na boisku, żeby wywieźć punkty z Krakowa – zakończył Kamil Dembiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved