Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Dembiec i Jakub Krupiński przed meczami w Suwałkach

Kamil Dembiec i Jakub Krupiński przed meczami w Suwałkach

W sobotę drużyny Ślepska Suwałki i AGH Kraków po raz czwarty w historii spotkają się ramach rozgrywek play-off i play-out I ligi. W play-off w trzech ostatnich sezonach zmierzą się po raz… trzeci. – Zrobimy wszystko, żeby awansować do następnej rundy play-off – zapewniają Kamil Dembiec, były libero Ślepska, aktualnie AGH i Jakub Krupiński, libero Ślepska, MVP ligowego meczu w Suwałkach.

Kiedy ja trafiłem do Ślepska, to w naszym klubie pierwszym libero był właśnie Kamil – wspomina Jakub Krupiński.Podpatrywałem go, a po cichu marzyłem, żeby kiedyś zająć jego miejsce. I stało się tak właśnie w tym sezonie, w meczu ligowym w Suwałkach. Kamil do dziś jest dla mnie wzorem pracowitości, profesjonalnego podejścia do treningu i każdego meczu, nieważne czy to mecz sparingowy, ligowy czy pucharowy. Nie inaczej będzie i tym razem. Właśnie Kamil w obronie jest bardzo mocnym, jeśli nie najmocniejszym punktem AGH, a o sile decydują Żakieta i Fornal. Zatrzymanie tej dwójki plus nasza mocna zagrywka, mała ilość błędów własnych, szczelny blok i punktowe ataki to moim zdaniem klucz do wygranej z AGH nie tylko w meczu sobotnim, ale w tej rundzie play-off.Nie ukrywam, że przyjedziemy do Suwałk walczyć o dwa, a minimum o jedno zwycięstwo – twierdzi Kamil Dembiec. – Do Suwałk, gdzie spędziłem dwa lata, wracam z przyjemnością, mam sporo miłych wspomnień, ale dziś jestem zawodnikiem AGH i na parkiecie sentymentów nie będzie. Zrobię wszystko, żeby utrudnić życie gospodarzom. Owszem bilans bezpośrednich spotkań przemawia za Ślepskiem, ale to już historia, zamknięty etap. Teraz zaczynamy nowy i chcemy zacząć go od zwycięstwa. Czy nam się uda… Tak, jeśli zneutralizujemy najmocniejsze punkty gospodarzy i wykorzystamy swoje możliwości. A że je mamy świadczy nasza gra i lokata po rundzie zasadniczej. Mamy fajną, dobrze rozumiejącą się ekipę, mamy fajny sezon, a jeżeli w play-off wygramy nie jeden, dwa, ale trzy mecze ze Ślepskiem, będzie jeszcze lepiej. Na to ciężko pracujemy na treningach i później w czasie każdego meczu. Najmocniejsze punkty Ślepska? – „Mały”, bo taki pseudonim w Ślepsku miał Kamil, powtarza pytanie. – Przede wszystkim własna hala i fantastyczni kibice którzy, na szczęście na parkiecie nie zagrają. Ślepsk to mieszanka rutyny z młodością. Kamil Skrzypkowski, Łukasz Rudzewicz, Wojciech Winnik, Paweł Filipowicz to zawodnicy, z którymi grałem w jednej drużynie i znam ich siłę. Znam też ich słabe punkty, ale o tych porozmawiam z trenerem Kubackim i kolegami z AGH.

Dodajmy, że ośmiu dotychczas rozegranych spotkań Ślepsk wygrał siedem, a przegrał tylko raz (w Krakowie). W sezonie 2011/12 w play-out w rywalizacji do trzech zwycięstw było 3:0 dla Ślepska W play-off w sezonie 2015/16 suwałczanie wygrali 2:1, a w 2016/17 2:0 (w obu grano do dwóch zwycięstw). W rundzie zasadniczej sezonu 2017/18 suwałczanie przegrali w Krakowie 1:3 (dzień później w Pucharze Polski pokonali akademików 3:1), a w Suwałkach wygrali 3:0.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved