Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Dębski: Pokazaliśmy swój charakter

Kamil Dębski: Pokazaliśmy swój charakter

fot. MCKiS Jaworzno

MCKiS Jaworzno stracił tylko jednego seta w swoim pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w I lidze mężczyzn. W pokonanym polu beniaminek zostawił częstochowski AZS. – Zasłużenie gospodarze wygrali to spotkanie, trzy punkty zostają w Jaworznie. Na nasze usprawiedliwienie możemy powiedzieć tyle, że jesteśmy w troszeczkę innym momencie – jeszcze przygotowań i szukania optymalnej formy – stwierdził po spotkaniu kapitan AZS-u Dawid Murek.

Akademicy z Częstochowy w pierwszym meczu sezonu w tie-breaku wydarli zwycięstwo Mickiewiczowi Kluczbork. W starciu z drugim beniaminkiem ta sztuka już się nie udała. Częstochowianie wygrali pierwszego seta, jednak kolejne trzy padły już łupem drużyny z Jaworzna. – Na początku nieźle to wyglądało w naszych szeregach. Potem niestety pogubiliśmy się. Myślę, że gospodarze też zaczęli lepiej grać i wygląda to tak, jak wygląda. Zasłużenie gospodarze wygrali to spotkanie, trzy punkty zostają w Jaworznie. Na nasze usprawiedliwienie możemy powiedzieć tyle, że jesteśmy w troszeczkę innym momencie – jeszcze przygotowań i szukania optymalnej formy. Mam nadzieję, że przyjdzie na następne mecze, bo na razie nie wygląda to za kolorowo – przyznał kapitan akademików Dawid Murek.Siatkarze MCKiS-u Jaworzno szybko poprawili swoją grę i w 2. kolejce pokazali się ze znacznie lepszej strony. – Na treningach ostatnio ćwiczyliśmy zagrywkę, jak widać w tym meczu bardzo poskutkowała. Cieszymy się z tego, że zdobyliśmy pierwsze punkty w lidze i pokazaliśmy przeciwnikom, że nie będziemy chłopcami do bicia – powiedział Kamil Dębski. – Nie wiem, co się stało w Bielsku-Białej, odcięło nam moc. Tutaj pokazaliśmy swój charakter, swojego ducha na boisku i wygraliśmy zasłużenie – dodał MVP spotkania.

Pierwsze dwa sety były wyrównane, w trzecim gospodarze dominowali na boisku i wygrali do 12. Dużą rolę w tej odsłonie odegrał Rafał Pawlak. – Fajnie, że udało się odwrócić losy meczu, bo pierwszy set był przez nas przegrany. Pokazaliśmy, że jesteśmy młodą drużyną, może mniej zgraną, ale możemy wygrać z każdym. Trzy punkty cieszą. Fajnie, że udało mi się wejść i pomóc chłopakom. To naprawdę buduje. Cieszymy się ze zwycięstwa – powiedział atakujący beniaminka z Jaworzna.

źródło: inf. własna, MCKiS Jaworzno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved