Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Kamerunki ponownie bez szans z rzeszowiankami

Kamerunki ponownie bez szans z rzeszowiankami

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów drugi raz w dwa dni pokonały reprezentację Kamerunu. Punktowany trening w hali na Podpromiu zakończył się demolką ekipy z Afryki.

O ile Kamerunki w Dębicy były w stanie ugrać jednego seta, o tyle w Rzeszowie nie miało to już miejsca. Po 35 minutach meczu było już 2:0 dla Developresu. W pierwszym secie rzeszowianki od początku odskoczyły, prowadziły kolejno 8:3, 16:7 i 21:9. Nie dając w końcówce ugrać rywalkom choćby jednego punktu. W drugim secie różnicy była nieco mniejsza, ale i tak Developres nie miał problemu z wygraniem spotkania (8:7, 16:13, 21:15). Developres bił rywalki na głowie skutecznością w ataku i w przyjęciu. Rzeszowianki mocno ryzykowały w tym czasie jednak zagrywką, stąd aż siedem błędów w dwóch setach.

Trzeci set Developres zaczął od mocnego uderzenie (7:0, 10:1). Złożyły się na to m.in. świetne zagrywki Michaeli Mlejnkovej. Z czasem Kamerunki poprawiły się, ale i tak nie uniknęły wysokiej porażki. O ile w pierwszych dwóch setach Stephane Antiga grał tym samym składem, o tyle w trzecim secie postanowił wprowadzić kilka siatkarek z kwadratu dla rezerwowych. Na parkiecie pojawiły się m.in. Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Tamara Gałucha, Michaela Mlejnkova, Magdalena Hawryła i Daria Przybyła.

Trenerzy obu zespołów umówili się, że niezależnie od wyniku, tak jak w Dębicy rozegrają cztery sety. Na dodatkowy set w ekipie Developresu pozostała z pierwszego składu już tylko Anna Kaczmar. Ten set miał najbardziej wyrównany przebieg, choć słowo wyrównany nie jest do końca odpowiednie. Developres prowadził od początku do końca, a wynik końcowy seta nie był zagrożony choćby na moment.

Developres SkyRes Rzeszów – Kamerun 4:0
(25:9, 25:16, 25:12, 25:22)

Developres: Frantti (18), Polańska (5), Witkowska (4), Blagojević (9), Kaczmar (3), Zaroślińska-Król (12), Krzos (libero) oraz Grabka (2), Hawryła (3), Efimienko-Młotkowska (7), Gałucha (7), Mlejnkova (8) i Przybyła (libero)
Kamerun: Fotso (6), Tchoudjang (13), Koula (1), Bikatal (8), Piata (7), Adiana (4), Ambassa (libero) oraz Fawziya (2) i Amana

źródło: nowiny24.pl