Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Kaliszu wciąż liczą na miejsce w ekstraklasie

W Kaliszu wciąż liczą na miejsce w ekstraklasie

fot. MKS Kalisz

Zawodniczki Energi MKS-u Kalisz, mistrzynie I ligi piłki siatkowej kobiet otrzymały z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego podziękowania i nagrody pieniężne za sukcesy w minionym sezonie. Podczas spotkania obecny był także sztab trenerski na czele z Mariuszem Wiktorowiczem oraz prezesem Błażejem Wojtyłą, który zdradził, że wkrótce zapadną decyzję, czy kaliskie zawodniczki zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Chciałem dzisiaj oficjalnie pogratulować sukcesów – mówi prezydent Grzegorz Sapiński. Kłaniam się nisko, gratuluję całej ekipie – dziewczynom oraz całemu sztabowi. Myślę, że jeżeli zakłada się przed sezonem piąte miejsce, a wygrywa się całą ligę, to można tylko się cieszyć i gratulować – dodaje. Każda z zawodniczek otrzymała upominki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2000 złotych.Klub ma bardzo poważne perspektywy na przyszły sezon. – Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będziemy występować w ekstraklasie. Sprawa wyjaśni się w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Cały czas walczymy o to – zdradza prezes Energi MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła. Jest jeszcze jeden klub w Polsce, który nie zdeklarował się, że wystąpi w przyszłym sezonie w ekstraklasie. Rozmawiamy również z PZPS-em i jeżeli będzie taka możliwość, to oczywiście jesteśmy pierwsi w kolejce do tego, żeby w następnych sezonach zagrać na parkietach najwyższej klasy rozgrywek – dodaje.

W tym momencie niepewne gry w LSK są zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Impelu Wrocław. – W ten weekend podczas Ligi Narodów w Łodzi widzę się z prezesem KSZO Ostrowiec i mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej – zdradza prezes Wojtyła. Przybliżony termin, w którym dowiemy się, gdzie będą grały kaliskie siatkarki, to 10 czerwca.

źródło: calisia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved