Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Kaliszu postawią na Polki

W Kaliszu postawią na Polki

fot. Michał Szymański

Jak donosi Życie Kalisza Energa MKS Kalisz zdecydowała się w przyszłym sezonie nie kontraktować zawodniczek spoza Polski. Wszystko przez koszty, które wiążą się z zatrudnieniem siatkarek zagranicznych. – W nowej kadrze chcemy się w dużej mierze opierać na tym, co udało nam się wypracować szkoleniowo w klubie. Spodziewam się więc, że w zespole, obok 5-6 doświadczonych siatkarek, znajdą się dziewczyny, które podnoszą swoje siatkarskie umiejętności w Kaliszu. Nie będziemy natomiast zatrudniać zawodniczek spoza Polski – powiedział o planach klubu prezes Błażej Wojtyła.

Niektóre polskie kluby już przed pandemią ledwo wiązały koniec z końcem. Teraz sytuacja stała się jeszcze bardziej poważna. W Kaliszu jedna z radnych zaapelowała o przeksięgowanie części pieniędzy MKS-u i skierowanie ich na pomoc kaliszanom. Do tego jednak nie doszło ze względu na zapisy specustawy, wskazujący, że „niewykonanie planu działań lub nieosiągnięcie rezultatów założonych w umowie, na podstawie której zlecono realizację zadania publicznego, nie może skutkować uznaniem dotacji na realizację zadania publicznego za wykorzystaną niezgodnie z przeznaczeniem, pobraną nienależnie lub w nadmiernej wysokości i podlegającą zwrotowi”. – MKS powróci do uczestnictwa w rozgrywkach ligowych, zgodnie z wytycznymi Zarządu Superligi i Ligi Siatkówki Kobiet oraz terminarzem na sezon 2020/2021. W tym wszystkim jednym z ważniejszych działań będzie zapewnienie ciągłości finansowania klubu na odpowiednim poziomie, na co – przypomnę – wyraziła zgodę Rada Miasta – zaznaczył prezydent Krystian Kinastowski.Na pewno Energi MKS-u Kalisz nie ominą zmiany kadrowe. Wiadomo już, że z zespołu odeszła Klaudia Kulig. Libero wybrała ofertę Legionovii Legionowo. Aby ograniczyć koszty w włodarze kaliskiego zespołu chcą zrezygnować z zatrudnienia zawodniczek zagranicznych a postawić – obok bardziej doświadczonych siatkarek – na młodsze siatkarki, które szkolą się w Kaliszu. – Trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji, ale wiadomo, że przed całym sportem bardzo trudny czas. W siatkówce też pojawiają się różne scenariusze związane z powrotem do ligowej rywalizacji. Może być jednak tak, że sezon rozpocznie się dopiero …w grudniu. My musimy już teraz myśleć o tym i przewidywać, na co nas będzie stać w nowym sezonie. Nie mamy podpisanych długoterminowych kontraktów, a więc pewno czekają nas zmiany kadrowe. W nowej kadrze chcemy się w dużej mierze opierać na tym, co udało nam się wypracować szkoleniowo w klubie. Spodziewam się więc, że w zespole, obok 5-6 doświadczonych siatkarek, znajdą się dziewczyny, które podnoszą swoje siatkarskie umiejętności w Kaliszu. Nie będziemy natomiast zatrudniać zawodniczek spoza Polski. Decydują o tym bariery finansowe, czyli duże opłaty już „na wejście” za prawo gry siatkarek zagranicznych w poszczególnych klubach – tłumaczył prezes Energi MKS Kalisz, Błażej Wojtyła.

źródło: zyciekalisza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę