Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kajetan Marek: Szczęście sprzyjało lepszym

Kajetan Marek: Szczęście sprzyjało lepszym

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotnie popołudnie w Hali pod Dębowcem gospodarze podejmowali drużynę ONICO Warszawa. Podopieczni Stephane’a Antigi ulegli drużynie BBTS-u Bielsko-Biała, a na przestrzeni  całego meczu zdołali odnieść zwycięstwo wyłącznie w trzeciej partii. – Bardzo się cieszę, że zdołaliśmy zagrać tak dobre spotkanie i w końcu zaskoczyliśmy w wielu elementach. Gra kleiła nam się od początku tego pojedynku. Podejmowaliśmy wicelidera, więc po drugiej stronie był klasowy przeciwnik. Tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Kajetan Marek, libero drużyny z Bielska-Białej.

Zupełnie inny pojedynek niż miało to miejsce w pierwszej rundzie. BBTS Bielsko-Biała dominował nad drużyną z Warszawy. Świetne spotkanie w waszym wykonaniu i w końcu przerwaliście serię porażek.Kajetan Marek: – Zdecydowanie. Bardzo się cieszę, że zdołaliśmy zagrać tak dobre spotkanie i w końcu zaskoczyliśmy w wielu elementach. Gra kleiła nam się od początku tego pojedynku. Podejmowaliśmy wicelidera, więc po drugiej stronie był klasowy przeciwnik. Tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo. Dobrze, że nie wróciła zmora trzeciego i czwartego seta, kiedy to nie do końca wychodziliśmy z szatni. Owszem, trzecia partia trochę nam nie wyszła, ale super, że udało się to przełamać i w czwartej zagraliśmy bardzo dobrze, szczególnie w końcówce tej odsłony. To my prowadziliśmy grę i wspaniale, że tak to się zakończyło.

Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje po tym meczu wasza obrona. Zagraliście fenomenalnie i teraz to wy spędziliście sen z powiek rywalowi, który nie mógł swobodnie kończyć w tym starciu swoich ataków.

– Dokładnie tak. Jak wiadomo zespół z Warszawy świetnie broni. W tym meczu dużo ataków na wysokich piłkach skończyliśmy, a tego nam wcześniej brakowało. Gdzieś tam te decydujące piłki przeciwnicy podbijali, do tego my dokładaliśmy swoje błędy. W niektórych sytuacjach w spotkaniu z ONICO Warszawa uśmiechnęło się do nas szczęście, ale jak mówiłem, zagraliśmy świetny mecz. Mogę powiedzieć, że szczęście sprzyjało lepszym.

Co po tym meczu czuje zespół z Bielska-Białej? Tego przełamania bardzo wam brakowało. Każde kolejne spotkanie to nowe wyzwanie czy nowy rozdział?

– Do każdego meczu wychodzimy bardzo zmobilizowani, bo wiadomo, że potrzebujemy punktów. Może ta myśl nas dotychczas gdzieś paraliżowała, coś nie wychodziło, przez to jakiś element nie grał. W tym spotkaniu zagrało wszystko i to pokazuje, że jesteśmy silną drużyną i w momencie, kiedy gramy swoją, dobrą siatkówkę, jesteśmy w stanie wygrać z każdym.

Jakub Kochanowski powiedział po waszym meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, że jesteście drużyną, która końcówkami setów zachowuje się tak, jakby bała się wygrać. W tym meczu nie zabrakło wam jednak odwagi.

– Rzeczywiście, gdzieś w ostatnich meczach nam się to zdarzało, że mieliśmy przewagę w setach i nie umieliśmy jej utrzymać do końca. Czy boimy się wygrać? Ciężko się do tego odnieść. Wiadomo, że mamy w głowie serię niepowodzeń i to jest naturalne. Może to właśnie w takich momentach wychodzi. Super, że w meczu z drużyną z Warszawy w czwartym secie, kiedy rywal nas dogonił, potrafiliśmy wygrać nerwową końcówkę. Tym bardziej cenne jest dla nas to zwycięstwo.

Przed wami mecz z GKS-em Katowice. Jak wyjść do starcia z tym rywalem?

– Musimy do wszystkich meczów wychodzić tak samo. Potrzebujemy punktów, nie ma co popadać w hurraoptymizm po jednej wygranej z drużyną z Warszawy. Cieszymy się z tego bardzo, będziemy się cieszyć po meczu, ale od poniedziałku już wracamy do pracy i z katowiczanami nie będzie to wcale łatwiejszy pojedynek. Pokazał to chociażby nasz ostatni mecz w Bydgoszczy. My musimy skupić się na naszej dobrej grze i solidnie przepracować ten tydzień. Jestem dobrej myśli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved