Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kaja Grobelna: Dobrze się wraca do Polski

Kaja Grobelna: Dobrze się wraca do Polski

fot. FIVB

W swoim meczu inauguracyjnym na mistrzostwach Europy Belgijki zmierzyły się z Ukrainkami. Wygrały całe spotkanie bez większych problemów, zapisały na swoim koncie zwycięstwo bez straty seta. – Myślę, że dla nas to wymarzony start. Wiedziałyśmy, że ten mecz będzie bardzo ważny dla nas. Ukraina nie zagrała na swoim poziomie, ale wiedziałyśmy, co mamy robić, żeby nie dopuścić ich do gry – powiedziała atakująca reprezentacji Belgii, Kaja Grobelna.

Belgijki rewelacyjnie rozpoczęły spotkanie, w pierwszym secie zdominowały Ukrainki i bardzo łatwo wygrały tego premierową odsłonę spotkania (25:10). – Musiałyśmy być na maksa skoncentrowane, więc może to tak wyglądało, ale też ciężko utrzymać koncentrację przez cały mecz. Świetnie wykonałyśmy zadanie i naprawdę czapki z głów dla trenerów, że wykonali taką dobrą robotę – przyznała Kaja Grobelna. W pozostałych dwóch setach rywalki siatkarek z Beneluksu prezentowały się już lepiej, ale i tak to Belgijki zwyciężyły spotkanie 3:0. – Myślę, że dla nas to wymarzony start. Wiedziałyśmy, że ten mecz będzie bardzo ważny dla nas. Ukraina nie zagrała na swoim poziomie, ale wiedziałyśmy, co mamy robić, żeby nie dopuścić ich do gry i myślę, że się udało. Wiedza, gdzie mamy atakować i serwować była kluczowa. Przez to rywalki nie prezentowały swojego poziomu w ofensywie – stwierdziła atakująca.Fani siatkówki znad Wisły mogą kojarzyć Kaję Grobelną z występów w zespole Grot Budowlani Łódź. W przyszłym sezonie siatkarka będzie występować we Włoszech, ale miała także ofertę z Ligi Siatkówki Kobiet. – Tak, miałam ofertę, także z innych klubów w Polsce, ale liga we Włoszech jest na bardzo wysokim poziomie i bardzo dużo się nauczyłam w tym jednym roku. Nadal mogę się dużo nauczyć i jak dostałam inną ofertę z Włoch to w sumie aż tak długo się nie zastanawiałam, ponieważ wydaje mi się, że dla mnie lepiej wyjdzie pozostanie we Włoszech. Być może do Polski kiedyś wrócę, ale na to jeszcze przyjdzie czas – zapowiedziała zawodniczka.

W grupie rozgrywanej w Łodzi rywalkami Belgijek są Polki, Włoszki, Słowenki, Portugalki oraz Ukrainki. Do fazy play-off awansują 4 najlepsze drużyny. – Uważam, że jesteśmy w ciężkiej grupie i wszystko może się zdarzyć. Dlatego każdy mecz jest bardzo ważny dla nas, bo Włoszki grają świetnie, więc wiemy, że będzie ciężej. Polska też gra bardzo dobrze. Ciężko będzie, ale walczymy o to 3.-4. miejsce – powiedziała Kaja Grobelna. W składzie reprezentacji z Beneluksu znajduje się także kilka innych zawodniczek polskiego pochodzenia: Dominika Strumiło, Dominika Sobolska oraz Karolina Goliat.Dobrze się wraca do Polski. Bardzo się ucieszyłam, jak się dowiedziałam, że w tym kraju będzie organizowany ten turniej, tym bardziej w Łodzi. Mam bardzo dobre wspomnienia stąd. Koleżankom też się Polska podoba i wszystkie jesteśmy zadowolone – przyznała Grobelna.

Zawodniczki z Beneluksu nie mają jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek, już w sobotę zagrają ze Słowenkami. Belgijki miały okazję się zmierzyć z podopiecznymi Alessandro Chiappiniego w eliminacjach do mistrzostw Europy i dwa razy wychodziły z tej konfrontacji zwycięsko. – Już oglądałyśmy ten zespół. Znamy je doskonale, ponieważ dwukrotnie grałyśmy przeciwko nim. Wiemy, jak grają, ale byłyśmy świadome tego, że w piątek i sobotę będą bardzo ważne mecze dla nas. Później mamy Włoszki, Polki, a to wyższa półka. Te pierwsze mecze musimy wygrać, jak chcemy być w tej ósemce, a jakby się nie udało tego zrobić to już będzie ciężej. Zadanie zostało wykonane, w sobotę następne przed nami – zakończyła atakująca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved