Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kaja Grobelna: Czułyśmy, że to jest nasz dzień

Kaja Grobelna: Czułyśmy, że to jest nasz dzień

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały w bardzo przekonującym stylu starcie z dąbrowiankami. Trzy punkty zdobyte przez łodzianki przybliżyły je do celu, jakim jest utrzymanie miejsca w czołowej czwórce drużyn Orlen Ligi. – Prawdopodobnie wszystkie czułyśmy to, że to jest nasz dzień i jesteśmy lepsze. Cały czas wiedziałyśmy, że mamy wszystko w swoich rękach i jeśli nie będziemy oddawać punktów w głupi sposób, to ten mecz zakończy się dla nas dobrze. Ale że potem wygramy seta do 8… chyba się tego nie spodziewaliśmy, ale to oczywiście tym lepiej dla nas – powiedziała Kaja Grobelna, atakująca zespołu z miasta włókniarzy.

Mieliśmy oglądać w Atlas Arenie starcie dwóch równorzędnych zespołów, tymczasem trzeci set pokazał coś zupełnie innego. Czy same nie byłyście zaskoczone tym, jak bardzo zdominowałyście sytuację na boisku?Kaja Grobelna: – Trochę tak. Wiedziałyśmy, że dla dąbrowianek jest to bardzo ważny mecz, bo powoli decydować się będzie kwestia awansu do najlepszej czwórki Orlen Ligi. Dla nas również był to niezwykle istotny pojedynek, bo walczymy o to, by utrzymać trzecią lokatę, a jeśli pojawi się okazja, to włączyć się w rywalizację o drugie miejsce. Chcemy znaleźć się w czwórce, oczywiście im wyżej zakończymy tę rundę zasadniczą, tym lepiej. Po drugie ostatni mecz był gorszy w naszym wykonaniu (pojedynek z Impelem Wrocław – przyp. red.), dlatego cieszę się, że udało nam się tak dobrze zaprezentować. Wydaje mi się, że wszystkie dziewczyny czuły się bardzo dobrze, bardziej wypoczęte po tym maratonie meczowym, który ostatnio miałyśmy. Szczególnie ważna była w tym spotkaniu zagrywka, dzień i dwa dni przed meczem bardzo dużo nad nią pracowałyśmy. Widać było, że przyniosło to rezultaty, od razu przełożyło się to na obronę i blok.

Pod koniec drugiego seta utraciłyście koncentrację, tracąc punkty w serii. Co sprawiło, że po tej dłuższej przerwie zagrałyście wręcz koncertowo?

– Po części same przez własne błędy doprowadziłyśmy do takiej nerwowej sytuacji. Cieszę się za to, że po 10-minutowej przerwie zaczęłyśmy znów grać to, do czego przyzwyczaiłyśmy kibiców. Prawdopodobnie wszystkie czułyśmy to, że to jest nasz dzień i jesteśmy lepsze. Cały czas wiedziałyśmy, że mamy wszystko w swoich rękach i jeśli nie będziemy oddawać punktów w głupi sposób, to ten mecz zakończy się dla nas dobrze. Ale że potem wygramy seta do 8… chyba się tego nie spodziewaliśmy, ale to oczywiście tym lepiej dla nas. (uśmiech)

Lecicie do Cannes, by we Francji rozegrać rewanżowe spotkanie 1/8 Pucharu CEV. Z jednej strony macie dużą zaliczkę z Łodzi i lepiej znacie już rywalki, ale ich atutem będzie własny teren…

– Tak, to prawda. Do tego dochodzi jeszcze podróż, dlatego spodziewamy się, że będzie nam trudniej powtórzyć ten wynik. Wydaje mi się jednak, że jesteśmy lepszym zespołem i jeżeli zagramy to, co potrafimy, to powinno być dobrze. Jestem dobrej myśli.

Kiedy rozgrywałyście mecz z Budowlanymi Toruń, był to chyba najtrudniejszy moment sezonu pod względem fizycznym. Teraz powinno być już jednak tylko lepiej. Uwierzyłyście, że możliwe jest zrealizowanie zarówno swojego celu w Pucharze CEV, jak i zdobycie medalowego miejsca w lidze?

– Wygrałyśmy spotkanie z dąbrowiankami, mamy za sobą wygrany pierwszy mecz z RC Cannes. To nas bardzo motywuje i chcemy iść za ciosem. Ten maraton jest już za nami, oczywiście potrzebujemy jeszcze troszkę czasu, aby wrócić do „świeżości”, ale myślę, że z dnia na dzień jesteśmy coraz lepiej dysponowane.

Jako atakująca zdobywasz najwięcej punktów, to już 8 statuetka MVP w twoich rękach. Mimo to bardzo cenne jest chyba to, że cały czas skrzydłowe potrafią cię nieco odciążyć…

– Zarówno środkowe, jak i przyjmujące spisują się świetnie, ale też nawet nasza rozgrywająca zaatakowała w meczu z MKS-em raz czy dwa razy. (uśmiech) To oczywiście pomaga pozostałym, bo ciężar gry rozkłada się między poszczególne zawodniczki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved