Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kaja Grobelna: Chcemy awansować do ósemki

Kaja Grobelna: Chcemy awansować do ósemki

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Belgii wygrała drugie spotkanie w grupie B mistrzostw Europy. W sobotę pokonały Słowenię w trzech setach. – Kluczowym elementem była zagrywka, która ułatwiła nam grę na siatce – powiedziała po spotkaniu Kaja Grobelna, atakująca reprezentacji Belgii.

Za wami dwa spotkania na mistrzostwach Europy i dwie wygrane. To dobry początek na rozpoczęcie turnieju?
Kaja Grobelna:
– Myślę, że jak dla nas to wymarzony początek. Wiedziałyśmy, że te dwa spotkania będą dla nas najważniejsze i teraz schodzi z nas ta największa presja, jaka wiąże się z początkiem turnieju. Przed nami ciężkie mecze z Włoszkami i Polkami. Wydaje mi się, że możemy je zagrać na luzie, a wtedy też inaczej się gra. Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane na pierwsze spotkania, opłacało się być skupionym na treningach i na grze. Myślę też, że trener jest zadowolony z naszej gry.

Wczoraj mecz przeciwko Ukrainie zagrałyście na luzie, dziś Słowenki postawiły wam poprzeczkę trochę wyżej.

– Myślę, że nikt się nie spodziewał tego, że dziś pójdzie tak gładko. Wynik lepiej wygląda na papierze, niż nasza gra na boisku. Musiałyśmy być skoncentrowane od początku do końca. Według mnie kluczowym elementem była zagrywka, która ułatwiła nam grę na siatce.

W niedzielę macie dzień przerwy. Jak go spędzicie?

– Na pewno będziemy oglądały video i analizowały grę przeciwników. Skupiamy się na kolejnych spotkaniach, bo na tym turnieju każdy mecz jest ważny. Dobrze, że mamy dzień przerwy, będziemy mogły też trochę odpocząć.

Dwa lata temu mistrzostwa Europy wam nie wyszły, bowiem odpadłyście już po fazie pierwszej fazie. Jaki cel macie na te mistrzostwa?

– Dlatego teraz każda nasza zawodniczka jest mocno zmotywowana, żeby w tym roku lepiej się spisać. Mamy nową grupę, wszystkie jesteśmy młode i ambitne. Na pewno będziemy walczyć.

Myślicie o konkretnym miejscu?       

Chcemy awansować do ósemki, bo to jest dla nas najważniejsze. Potem zobaczymy co będzie.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved