Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kadziewicz o Castellanim: Uważam go za idealnego szkoleniowca

Kadziewicz o Castellanim: Uważam go za idealnego szkoleniowca

fot. Katarzyna Antczak

Daniel Castellani poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn w kolejnym sezonie. Zdaniem Łukasza Kadziewicza to bardzo dobre posunięcie ze strony klubu. – Odnoszę wrażenie, że Castellani, który od początku będzie miał wpływ na okres przygotowawczy, dobór personalny, jest świetnym wyborem. Jako były zawodnik, a obecnie ekspert siatkarski, mam do niego słabość – powiedział w Polsacie Sport.

Castellani dołączył do ekipy z Warmii w trakcie poprzedniego sezonu przejmując stery po Włochu Paolo Montagnanim. Olsztynianie byli wtedy pogrążeni w głębokim kryzysie. Może wyniki pod wodzą Argentyńczyka nie były zachwycające, lecz pozwoliły na zajęcie spokojnego, ósmego miejsca na zakończenie rozgrywek.Mam ogromny sentyment do AZS Olsztyn. To mój sportowy dom, miejsce w którym dorastałem i wychowywałem się. Mam też sentyment do trenera Castellaniego. Uważam go za idealnego szkoleniowca, szczególnie dla zawodników, którzy są na początku swojej drogi. To człowiek, który podchodzi do siatkówki bardzo nieszablonowo. Stara się bardzo szeroko podchodzić do procesu treningowego, pracy jako psycholog ze swoimi zawodnikami. Odnoszę wrażenie, że Castellani, który od początku będzie miał wpływ na okres przygotowawczy, dobór personalny, jest świetnym wyborem – skomentował Łukasz Kadziewicz.

Wicemistrz świata z 2006 roku miał możliwość współpracować z Castellanim jako zawodnik. Szkoleniowiec rozpoczynał wtedy pracę z reprezentacją Polski. – Jako były zawodnik, a obecnie ekspert siatkarski, mam słabość do trenera Castellaniego. Lubię tego człowieka i mam ogromny szacunek do tego jak pracuje – powiedział Kadziewicz.

Cały artykuł w serwisie Polsatu Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved