Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kadra U-23 uczy się siatkówki na nowo

Kadra U-23 uczy się siatkówki na nowo

fot. Tomasz Kubicki / Effector

Siatkarska reprezentacja Polski do lat 23 przygotowuje się do mistrzostw świata tej kategorii wiekowej, które 18 sierpnia odbędą się w Egipcie. Na turnieju w Kairze poprowadzi ją trener Dariusz Daszkiewicz. Młodzi siatkarze będą rozgrywać swoje mecze według nowych zasad gry w siatkówkę testowanych przez FIVB.

Do finałowego turnieju drużyna trenera Daszkiewicza przygotowuje się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. – Zgrupowanie w Zakopanem kończymy 8 sierpnia, drużyna dostanie dwa dni wolnego, a 10 zaczynamy kolejne zgrupowanie w Oławie. W jego trakcie rozegramy mecze kontrolne z Brazylią. Wprawdzie to nasz grupowy rywal w mistrzostwach, ale losowanie grup odbyło się tydzień temu, a sparingi ustalane były już dużo wcześniej – komentuje trener.– Na razie trenujemy w 14-osobowym składzie, ale na mistrzostwa poleci 12 siatkarzy. Do Egiptu lecimy 16 sierpnia – tłumaczy Daszkiewicz. Polska reprezentacja na turnieju w Kairze zmierzy się z gospodarzami – Egiptem oraz Brazylią, Japonią, Kubą i Meksykiem. W drugiej grupie mistrzostw rywalizować będą: Algieria, Argentyna, Chiny, Iran, Rosja i Turcja. Do półfinałów mistrzostw awansują po dwie najlepsze drużyny z obydwu grup.

Warto wspomnieć, że mistrzostwa świata do lat 23 w Kairze rozgrywane będą według nowej formuły. Mecze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów, ale sety rozgrywane będą do piętnastu punktów. Maksymalnie będzie można rozegrać siedem partii. Nowością jest też to, że po zagrywce zawodnik będzie musiał wylądować przed linią 9. metra, a po ataku przed linią 3. metra. Ten sam system będzie testowany podczas meczów mistrzostw świata kobiet do lat 23, które odbędą się na Słowenii.

Zobacz również:
Kolejne kontrowersyjne pomysły FIVB związane ze zmianami przepisów

 

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved