Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadra minikadetów zagra towarzysko z Francuzami

Kadra minikadetów zagra towarzysko z Francuzami

fot. pzps.pl

W kwietniu reprezentacja Polski minikadetów zagra w Cetniewie sparingi z rówieśnikami z Francji. Jej bezpośrednie przygotowania do mistrzostw Europy zaczną się po zakończeniu roku szkolnego. Czempionat Starego Kontynentu odbędzie się w lipcu w Bułgarii.

W marcu przez tydzień osiemnastoosobowa kadra minikadetów przebywała w Cetniewie, gdzie rozegrała dwa wygrane sparingi z chińskimi kadetami, którzy na co dzień szkolą się na AWF-ie w Gdańsku. – Oba mecze wygraliśmy 4:0, ale wynik nie był najważniejszy. Głównie sztabowi szkoleniowemu zależało na sprawdzeniu nowych zawodników, którzy pojawili się w tej reprezentacji. Był to trochę przegląd chłopców, którzy przyjechali bezpośrednio po ćwierćfinałach mistrzostw Polski – powiedział kierownik reprezentacji, Zdzisław Gogol.W kwietniu podopieczni Ariela Fijoła ponownie spotkają się w Cetniewie, gdzie rozegrają sparingi z rówieśnikami z Francji, którzy przygotowują się do drugiego etapu kwalifikacji do mistrzostw Europy. Kolejna konsultacja szkoleniowa odbędzie się w maju. Dopiero pod koniec czerwca, po zakończeniu roku szkolnego, rozpoczną się bezpośrednie przygotowania biało-czerwonych do czempionatu Starego Kontynentu. Wówczas spotkają się na tygodniowym zgrupowaniu w Policach. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13 – 27 lipca w Bułgarii. Losowanie grup odbędzie się dopiero w maju, po zakończeniu kwalifikacji. Na razie udział w turnieju zapewniony mają Bułgarzy (gospodarze) oraz Polacy, Włosi, Czesi i Finowie. Przypomnijmy, że biało-czerwoni przepustki do Sofii wywalczyli, wygrywając mistrzostwa EEVZA, w finale ogrywając Rosjan.

Dopiero po wyłonieniu wszystkich uczestników mistrzostw Europy będzie wiadomo z jakimi zespołami Polacy zmierzą się w sparingach przed turniejem w Bułgarii. – Chcielibyśmy zmierzyć się z Włochami. Ciekawi jesteśmy czy zakwalifikują się Niemcy. Myślimy też o grach z innymi rywalami. być może pojedziemy do Francji na rewizytę. Czynimy starania, żeby Włosi przyjechali do Polski w maju. Jest jeszcze trochę niewiadomych. Najważniejsze, że chłopcy grają, że są w miarę zdrowi – podkreślił kierownik reprezentacji, której trzon jest ukształtowany, ale wciąż trwają poszukiwania uzdolnionej młodzieży, która mogłaby jeszcze bardziej podnieść poziom sportowy zespołu narodowego. – Jest grupa chłopców, która jest ukształtowana siatkarsko, ma pewne predyspozycje, parametry i umiejętności, ale nie możemy na tym poprzestawać. Musimy skupiać się na poszukiwaniu perspektywicznych zawodników, którzy na pewno się pojawią. Trzeba cały czas monitorować chłopców z rocznika 2003/2004 w celu wyłapywania najbardziej uzdolnionej młodzieży – zakończył Zdzisław Gogol.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved