Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kadencja władz PZPS może zostać przedłużona o rok

Kadencja władz PZPS może zostać przedłużona o rok

fot. Aleksandra Twardowska

W tym roku po igrzyskach olimpijskich powinny się odbyć wybory nowych władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W związku z obecną sytuacją może być to trudne do wykonania. W projekcie nowej ustawy procedowanej przez polski parlament znalazł się zapis, że władze związków sportowych mogą mieć przedłużoną kadencję do 30 września 2021, a więc wybory mogą się odbyć dopiero po igrzyskach w Tokio.

Epidemia koronawirusa na świecie i w naszym kraju utrudnia działa nie tylko sportowcom, ale również związkowym działaczom. W 2020 roku miały odbyć się wybory nowych władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Obecnemu zarządowi i prezesowi Jackowi Kasprzykowi kadencja kończy się właśnie w tym roku.Jeszcze wiosną i latem miały się odbyć wybory w wojewódzkich związkach piłki siatkowej, które miały wyłonić nowe władze WZPS-ów, ale również delegatów na Walne Zgromadzenie PZPS. Już teraz wiadomo, że nie uda się tych wyborów przeprowadzić, mogą być więc spore kłopoty z organizacją Walnego Zgromadzenia PZPS. W podobnej sytuacji stanęły również inne związki sportowe w Polsce, których kadencje są powiązane z cyklem olimpijskim.

W projekcie ustawy nazywanej „tarczą antykryzysową 2.0” znalazł się zapis, który ten problem może pomóc rozwikłać. Brzmi on następująco: „W przypadku upływu kadencji organów polskiego związku sportowego do 31 grudnia 2020 r. kadencja tych organów ulega przedłużeniu do 30 września 2021 r.”. Jeśli ten zapis zostanie przegłosowany przez parlament, kadencja władz Polskiego Związku Sportowego zostanie przedłużona do września przyszłego roku, a więc… wybory będą mogły się odbyć po igrzyskach olimpijskich w Tokio.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved