Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kacper Zieliński: To efekt ciężkiej pracy całego zespołu

Kacper Zieliński: To efekt ciężkiej pracy całego zespołu

 

– Na razie chcę zakończyć ten sezon z jak najlepszym wynikiem. Dopiero później będę się zastanawiał co dalej. Na pewno z wielkim sentymentem będę wspominał okres spędzony w KS-ie Chełmża, ponieważ tworzymy zgraną ekipę – mówi Kacper Zieliński, atakujący KS-u Chełmża, lidera grupy 1 II ligi mężczyzn.Zawsze byłeś atakującym, czy eksperymentowałeś z pozycjami na boisku?

Kacper Zieliński:O wiele dłużej grałem na rozegraniu. Dopiero w ostatnim dla mnie sezonie juniorskim drużyna, w której aktualnie występowałem, miała problem, ponieważ dysponowała aż sześcioma rozgrywającymi. Brakowało natomiast atakującego, dlatego któryś z nas musiał zmienić pozycję. Padło na mnie i myślę, że chociaż nie zaliczyliśmy tego sezonu do udanych, to była dobra decyzja.

Grając w Chemiku Bydgoszcz, doczekałeś się medali w mistrzostwach Polski kadetów czy w Młodej Lidze. Jak wspominasz tamten okres? Wracasz do niego myślami, czy koncentrujesz się na tym co tu i teraz?

To był wspaniały okres w moim życiu. Często spotykamy się z chłopakami i wspominamy tamte czasy. Przypominamy sobie pewne zabawne sytuacje. Przy okazji chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić moich kolegów z Chemika. Miło do tego wracać, ale nie ukrywam, że w tym momencie jestem skupiony na bieżących rozgrywkach.

Przenosiny do KS-u Chełmża to kolejny krok na drodze ku rozwojowi i realizacji założonych przez ciebie celów? Zdradzisz kulisy transferu do tego zespołu?

O naborze do drużyny poinformował mnie Tomek Wołoszuk, za co jestem mu wdzięczny. Szczerze mówiąc, nie myślałem o rozwoju kariery, a raczej o dalszej grze w siatkówkę. Włodarze KS-u Chełmża przedstawili korzystne warunki, więc nie było się nad czym zastanawiać.

Zauważasz progres w swojej grze na przestrzeni sezonu spędzonego w KS-ie Chełmża? Początkowo sporadycznie pojawiałeś się na boisku, a w ostatnim czasie coraz częściej zastępujesz Michała Nowickiego. To o czymś świadczy.

Czuję się dużo pewniej niż na początku sezonu. To efekt ciężkiej pracy całego zespołu. Razem tworzymy zgraną paczkę. Jak nie idzie jednemu, to wchodzi drugi i gra lepiej. Z Michałem współpracuje mi się bardzo dobrze. Żaden z nas nie obraża się, gdy musi usiąść na ławce. Gdy jeden jest na boisku, drugi wspiera go z kwadratu. Cieszę się, że trener daje mi możliwość grania. Dzięki temu nabywam coraz więcej doświadczenia i co mecz podnoszę swoje umiejętności.

Spodziewałeś się przed sezonem, że będziecie walczyć o zwycięstwo rundy zasadniczej w swojej grupie?

Wiedziałem, że mamy silny zespół i drzemie w nas ogromny potencjał. Jednak skłamałbym, mówiąc, że spodziewałem się walki o zwycięstwo rundy zasadniczej. Prawie wszystkie zespoły z górnej części tabeli mają treningi codziennie albo cztery razy w tygodniu. My na treningach spotykamy się dwa razy rzadziej, więc nie liczyłem na najwyższe lokaty, ale na szczęście miło się zaskoczyłem. Czasami brakuje nam regularności ze względu na ograniczoną ilość treningów, ale nadrabiamy zgraniem i zaangażowaniem. Myślę, że w tym tkwi siła naszego zespołu.

Wszystko rozstrzygnie się w sobotnim meczu z KS-em Stalą Grudziądz. Mecz derbowy o takiej randze w ostatniej kolejce rundy zasadniczej to prawdopodobnie wymarzona sytuacja dla kibiców. A dla zawodników też? Myślisz w szczególny sposób o tym spotkaniu, czy starasz się zostawić z boku całą towarzyszącą mu otoczkę? A może na razie emocje są wyciszone i ciśnienie wzrośnie dopiero w sobotę o 18:00?

Wiadomo, że pewne ciśnienie w związku z ostatnim meczem rundy zasadniczej jest, ale my nie patrzymy na to w ten sposób. Chcemy podejść do tego spotkania jak do każdego innego i po prostu je wygrać. Wszyscy wiemy, o co gramy. Możliwe, że na początku pierwszego seta w obu ekipach będzie trochę nerwowości, ale myślę, że w dalszej fazie meczu wszystko się ustabilizuje.

Rozmawiał Karol Śliwiński – więcej w serwisie chelmza.naszemiasto.pl

źródło: chelmza.naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved