Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kacper Wnuk: Potrafimy grać bardzo dobrze

Kacper Wnuk: Potrafimy grać bardzo dobrze

fot. krispol1liga.pl

KFC Gwardii Wrocław nie udało się zrewanżować BBTS-owi Bielsko-Biała za porażkę w pierwszej rundzie. Wrocławianie, mimo mocnego otwarcia spotkania, ostatecznie przegrali na wyjeździe 2:3. – Ciężko powiedzieć, co się stało w drugim secie, że nagle zaczęliśmy grać gorzej. Próbowaliśmy się nastawić, żeby znowu grać twardą, męską siatkówkę, ale nam to nie wychodziło – analizował po meczu atakujący KFC Gwardii, Kacper Wnuk.

Wrocławianie pewnie rozpoczęli spotkanie i wygrali premierową odsłonę 25:19. Dominowali nad rywalami w ataku, bardzo dobrze spisywali się również w bloku. W dwóch kolejnych setach ich gra się jednak zacięła, co wykorzystali przeciwnicy.Ciężko powiedzieć, co się stało w drugim secie, że nagle zaczęliśmy grać gorzej. Próbowaliśmy się nastawić, żeby znowu grać twardą, męską siatkówkę, ale nam to nie wychodziło – analizował atakujący KFC Gwardii, Kacper Wnuk, który w trzecim secie zmienił słabo spisującego się Marcela Gromadowskiego. – Dopiero ruszyło w czwartym secie i pokazaliśmy wysokim wynikiem 25:11, że potrafimy grać bardzo dobrze – dodał młody siatkarz.

Mimo efektownego zwycięstwa w czwartej partii wrocławianom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i przegrali w piątym secie 12:15. – BBTS zaczął tie-breaka od dwóch asów i to odebrało nam trochę pewności siebie. Staraliśmy się jak najszybciej odbudować i udało nam się to w drugiej części seta. Niestety to nie wystarczyło, żeby wygrać w tym meczu – mówił Wnuk. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka mieli szansę awansować w tabeli i zbliżyć się do podium. Przegrana z BBTS-em skutkuje jednak tym, że nadal nie mogą być pewni gry w fazie play-off.

W następnej kolejce wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Podopieczni trenera Piotra Lebiody znajdują się w dolnej części tabeli i walczą o utrzymanie się w lidze. Gwardziści będą więc zdecydowanymi faworytami tego spotkania. – Na pewno jedziemy do Częstochowy, żeby wywieźć stamtąd 3 punkty. Jest to jednak zespół nieobliczalny i musimy podejść do nich z szacunkiem, jak do każdego innego przeciwnika w lidze – zapowiedział atakujący drużyny trenera Janczaka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved