Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kacper Ratajewski: Graliśmy cierpliwie i wykorzystywaliśmy szanse na punkty

Kacper Ratajewski: Graliśmy cierpliwie i wykorzystywaliśmy szanse na punkty

fot. eevza.org

– Rosjanie postawili twarde warunki. Ciężko było przebić się przez ich wysoki blok. Jednak po pierwszym secie nie odpuściliśmy, graliśmy cierpliwie i wykorzystywaliśmy nasze szanse na punkty w kontrze – powiedział po wygraniu turnieju eevza na Łotwie Kacper Ratajewski, jeden z filarów reprezentacji Polski.

Łotwa okazała się szczęśliwa dla siatkarzy reprezentacji Polski do lat 18. Podopieczni Michała Bąkiewicza w finale turnieju EEVZA w czterech setach pokonali rówieśników z Rosji, dzięki czemu nie tylko okazali się najlepsi w zmaganiach, ale też wywalczyli awans na czempionat Starego Kontynentu. Biało-czerwoni źle weszli w mecz, ale przegrana premierowa odsłona po walce na przewagi na tyle ich poderwała do walki, że Sborna nie potrafiła się im już przeciwstawić. – Rosjanie postawili twarde warunki. Ciężko było przebić się przez ich wysoki blok. Jednak po pierwszym secie nie odpuściliśmy, graliśmy cierpliwie i wykorzystywaliśmy nasze szanse na punkty w kontrze. Udało się i pojedziemy na mistrzostwa Europy – powiedział Kacper Ratajewski, który miał dodatkowy powód do radości. Został bowiem wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. – Jestem bardzo szczęśliwy. To jak na razie największy mój sukces. Dostałem nagrodę, ale należy się ona nam wszystkim. Bez wsparcia kolegów nie dałbym rady nic zrobić – dodał jeden z liderów biało-czerwonych.Radości z końcowego sukcesu nie ukrywał także trener reprezentacji Polski. Wprawdzie jego podopieczni w pierwszym secie grali dość nerwowo, ale szybko zdołali poprawić swoją grę. – Jestem dumny z chłopaków. Nie było łatwo podnieść się po przegranym secie, w którym przeciwnicy grali bardzo dobrze. Nam zdarzyło się kilka prostych błędów, których nie popełniamy na co dzień – wyjaśnił Michał Bąkiewicz, który nie ukrywał, że zagrywka była tym elementem, dzięki któremu jego podopiecznym udało się odwrócić losy finałowego spotkania. – Od drugiego seta zaczęliśmy lepiej serwować, co od razu przyniosło efekty. Udało nam się zagotować libero i rozgrywającego rywali. Obaj zdenerwowani popełnili kilka błędów podwójnego odbicia. Jestem bardzo szczęśliwy ze złotego medalu EEVZA i z awansu do mistrzostw Europy – zakończył szkoleniowiec młodych Polaków.

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved