Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Kacper Piechocki: Nie jest to miłe uczucie, tylko duża porażka

Kacper Piechocki: Nie jest to miłe uczucie, tylko duża porażka

To kolejny sezon, w którym bełchatowianie nie zdobędą Pucharu Polski. W ubiegłym sezonie mistrzowie Polski przegrali w finale z Treflem Gdańsk, w tym nie awansowali nawet do turnieju finałowego. Kacper Piechocki, libero PGE Skry Bełchatów, nie ukrywa, że po odpadnięciu z Pucharu Polski drużyna nie jest zadowolona. – Ale wciąż możemy coś osiągnąć w Lidze Mistrzów i PlusLidze – podkreśla zawodnik.

PGE Skra przegrała w środę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 i odpadła z Pucharu Polski w ćwierćfinale rozgrywek. – Na pierwsze dwa sety w naszym wykonaniu ciężko znaleźć słowa… – mówi Kacper Piechocki.Były po prostu bardzo słabe w naszym wykonaniu, a ZAKSA robiła co chciała. W ogóle nie nawiązaliśmy walki. Dopiero w trzecim secie szliśmy z rywalem na równo, ale w końcówce wszystko straciliśmy i bardzo szkoda tej szansy. Różnie to mogło się potoczyć. Nikt nie jest zadowolony, bo odpadliśmy z Pucharu Polski. Musimy wyciągnąć wnioski i pracować, żeby prezentować się coraz lepiej – dodaje.

W trzecim secie gra PGE Skry wyglądała dużo lepiej i wydawało się, że zawodnicy uwierzyli w to, że mogą pokonać ZAKSĘ. Niestety w końcówce zabrakło im konsekwencji i przegrali zarówno partię, jak i całe spotkanie. – Ale my cały czas wierzyliśmy, że można wygrać ten mecz, bo jeżeli wskoczylibyśmy na poziom, który potrafimy prezentować, to byśmy z ZAKSĄ nawiązali walkę – mówi Piechocki. – Faktycznie wyglądało to dużo lepiej, ale nikt z nas się nie cieszy, bo odpadliśmy z Pucharu Polski. Dla nas i dla klubu nie jest to miłe uczucie, tylko duża porażka – zaznacza.

PGE Skra wciąż walczy o obronę tytułu mistrzowskiego oraz o triumf w Lidze Mistrzów. – W tych rozgrywkach wszystko jest otwarte – podkreśla Piechocki. – Wciąż możemy walczyć o najwyższe cele. Wracamy do pracy i mam nadzieję, że od następnego meczu będziemy pokazywać dużo lepszą siatkówkę – kończy. Kolejny mecz PGE Skra rozegra 30 stycznia z Greenyardem Maaseik. Będzie to spotkanie w ramach Ligi Mistrzów.

źródło: skra.pl