Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kacper Ledwoń: Mam nadzieję, że rzutem na taśmę wskoczymy do play-off

fot. krispol1liga.pls.pl

– W tabeli może jeszcze wiele się wydarzyć. Mam nadzieję, że te trzy ostatnie spotkania zagramy na dobrym poziomie, prezentując swoją najlepszą grę i rzutem na taśmę wskoczymy do fazy play-off – powiedział libero MCKiS-u Jaworzno, Kacper Ledwoń.

Za wami wygrany pojedynek z Lechią w tie-breaku. Zwrotów akcji i emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Jakbyś je podsumował? Kacper Ledwoń: – Był to bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek. Każdy set miał wiele zwrotów akcji i rozstrzygał się w końcówkach. Cieszymy się, że zdobyliśmy dwa oczka i przerwaliśmy złą passę.

Ale mogliście pokusić się o komplet punktów… Chyba szkoda trzeciej odsłony, w której wygrywaliście pięcioma oczkami, a przegraliście po walce na przewagi. Co się stało w tej partii?

– Ciężko mi stwierdzić, co tak naprawdę zawiodło. Myślę, że mogła być to kwestia chwilowej dekoncentracji. Z takimi doświadczonymi zespołami jak Lechia nie można sobie na to pozwolić w żadnym momencie gry.

Ogólnie chyba w drugiej części sezonu trochę brakuje wam stabilizacji w grze, przez co wypadliście poza ósemkę. To w połączeniu ze sporą liczbą błędów są wasze największe bolączki?

– Pierwszą rundę zagraliśmy świetnie, ale druga nie idzie po naszej myśli. W wielu rozegranych meczach mogliśmy zdobyć kilka istotnych punktów, lecz tak się nie stało. Z przegranych meczów wyciągnęliśmy wnioski i mam nadzieję, że uda nam się wyeliminować najczęściej popełniane błędy.

Ale chyba nie rezygnujecie z walki o play-off? Wasza strata do ósmej AGH zmalała do dwóch oczek. Wierzycie jeszcze w awans?

– Oczywiście, do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze trzy mecze. W tabeli może jeszcze wiele się wydarzyć. Mam nadzieję, że te trzy ostatnie spotkania zagramy na dobrym poziomie, prezentując swoją najlepszą grę i rzutem na taśmę wskoczymy do fazy play-off.

Przed wami starcie z BBTS-em. Nie będziecie faworytem, ale bielszczanie są już w cięższym treningu, przygotowując się do play-off. Upatrujecie w tym szansy na sprawienie niespodzianki?

– Wiemy, że bielszczanie są ciężkim przeciwnikiem i mają w swoim składzie wielu ogranych zawodników, ale w tym sezonie liga jest niesamowicie wyrównana i zaskakująca. Do Bielska-Białej jedziemy zagrać dobre zawody i pokazać się z jak najlepszej strony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved