Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kacper Kujawiak: Do każdych zawodów podchodzimy tak samo

Kacper Kujawiak: Do każdych zawodów podchodzimy tak samo

fot. FIVB

– Wiadomo, że gdzieś tam po cichu każdy liczy na medale, bo to one są nagrodą za cały nasz okres przygotowawczy. Na pewno chcemy wygrać klika meczów i do każdego spotkania będziemy podchodzić maksymalnie skoncentrowani – mówi przed warszawskim turniejem z cyklu World Tour Kacper Kujawiak.

Siatkówka plażowa gościła w Starych Jabłonkach, w Olsztynie, a teraz wraca do Warszawy. Myślisz, że to dobre miasto?Kacper Kujawiak:Mamy nadzieję, że stolica przyciągnie troszkę więcej kibiców niż w ostatnich latach. To centrum Polski, łatwo jest tu dojechać, więc mam nadzieję, że na trybunach pojawi się wielu kibiców. Nasze rodziny przyjadą nas wspierać, dlatego będzie to dla nas szczególny turniej. Wierzę, że Warszawa wypromuje siatkówkę plażową, która w ostatnim czasie stoi na najwyższym poziomie i szkoda tego nie pokazywać szerszej publiczności. Stolica Polski jest idealnym miejscem na to, by zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać naszą dyscyplinę dużej grupie kibiców.

Możliwość gry u siebie może zrobić różnicę?

– W Warszawie pojawią się najlepsze duety z całego świata, które cały czas trzymają swój poziom, więc na pewno nie będzie łatwo o medale. Trudność rozgrywek z roku na rok wzrasta, jednak poza umiejętnościami sportowymi są też dodatkowe czynniki. Własna publiczność na pewno pomaga, zwłaszcza w nerwowych końcówkach. Najlepszym przykładem są Czesi, którzy w ostatni weekend grali u siebie w Ostrawie i dotarli do półfinału. Miejmy więc nadzieję, że nam także kibice dodadzą skrzydeł!

Wyznaczacie przed sobą konkretne założenia, jeśli chodzi o miejsca, czy po prostu liczycie na dobry występ?

– Do każdych zawodów podchodzimy tak samo. Wiadomo, że gdzieś tam po cichu każdy liczy na medale, bo to one są nagrodą za cały nasz okres przygotowawczy. Na pewno chcemy wygrać klika meczów i do każdego spotkania będziemy podchodzić maksymalnie skoncentrowani. Nie chcemy wyznaczać sobie jakiegoś wielkiego celu, raczej będziemy starali się stawiać przed sobą jakieś małe założenia i je po kolei realizować.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved