Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kacper Gonciarz wróci do Czarnych Radom?

Kacper Gonciarz wróci do Czarnych Radom?

fot. Adam Kurasiewicz

Drużyna Cerrad Czarnych Radom na sezon 2016/2017 systematycznie zostaje „tworzona” przez szkoleniowca Roberta Prygla. Po odejściu aż dziewięciu zawodników klub wreszcie zaczął pozyskiwać siatkarzy, którzy będą reprezentować barwy wojskowych w nowym sezonie. Wciąż jednak nie znamy odpowiedzi, kto będzie tworzył duet na pozycji rozgrywającego.

Po odejściu aż dziewięciu zawodników z klubu Cerrad Czarnych Radom w ostatnich tygodniach, za pośrednictwem oficjalnej strony, możemy ogłaszać nowych siatkarzy wojskowych na sezon 2016/2017. Do drużyny Roberta Prygla dołączyli już: David Smith (środkowy), Jakub Ziobrowski (atakujący), Łukasz Wiese (przyjmujący), Tomasz Fornal (przyjmujący), Dustin Watten (libero) oraz Piotr Filipowicz (libero).Wciąż jednak nie mamy odpowiedzi, kto wystąpi na pozycji rozgrywającego. Z klubem pożegnał się Lukas Kampa, który nie przedłużył z klubem umowy i zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla, oraz Patryk Szczurek, który przeszedł do bydgoskiej Łuczniczki. Czy na przyszły sezon parę rozgrywających będzie tworzyć para polskich zawodników, czy klub myśli o pozyskaniu zagranicznego zawodnika? – Chcieliśmy, aby to była polska para rozgrywających, jednak nie możemy wykluczyć, że dołączy do nas zawodnik z zagranicy – podkreśla Robert Prygiel.

Jak informuje portal radomsport.pl, jednym z kandydatów do gry w Cerrad Czarnych Radom na pozycji rozgrywającego jest wychowanek wojskowych Kacper Gonciarz, który ma za sobą niezwykle udany sezon w barwach pierwszoligowego Ślepska Suwałki. – Jak najbardziej śledziliśmy poczynania naszych wychowanków w ubiegłym sezonie. Zarówno Kacper Gonciarz, Rafał Faryna, jak i Paweł Filipowicz mają za sobą udany sezon w I lidze. Widząc duży postęp w grze Rafała Faryny i Pawła Filipowicza, podjęliśmy decyzję, by rozegrali kolejny sezon na zapleczu PlusLigi, gdyż ich rozwój jest niezwykle obiecujący. Co do Kacpra Gonciarza – jest w naszym szerokim kręgu zainteresowań – podkreśla szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom. A jak doniesienia transferowe skomentował Kacper Gonciarz? – Mogę jedynie powiedzieć, że byłoby niezwykle miło reprezentować barwy Czarnych Radom – mówi siatkarz.

Przypomnijmy tylko, że Kacper Gonciarz jest wychowankiem radomskiego zespołu, z którym sięgnął m.in. po dwa złote medale mistrzostw Polski juniorów w 2010 i 2011 roku. W sezonie 2011/2012 wywalczył z drużyną RCS-u Czarnych Radom awans do I ligi, a rok później sięgnął po tytuł mistrzowski na zapleczu PlusLigi. Następnie reprezentował barwy Avii Świdnik oraz przez dwa sezony Ślepska Suwałki.

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved