Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > K. Zaroślińska: Wiemy, na co się szykujemy

K. Zaroślińska: Wiemy, na co się szykujemy

fot. orlenliga.pl

Siatkarki Chemika Police wygrały w Łodzi z miejscowym ŁKS-em, choć styl, w jakim odniosły to zwycięstwo, pozostawiał wiele do życzenia. Mistrzynie Polski drugiego seta przegrały, zdobywając zaledwie 16 punktów, w kolejnym dopiero po grze na przewagi cieszyły się z prowadzenia w meczu. Świadomość nieco słabszej gry, niż przyzwyczaiły do tego kibiców, miała także jedna z liderek tej drużyny, Katarzyna Zaroślińska. – Niestety nie mogę powiedzieć, że grałyśmy dobrze, ale wygrałyśmy i z tego się cieszymy. My, każda z zawodniczek, która brała udział w tym meczu, wie, jak trudno było wywalczyć te punkty. To pokazuje, że nasza najlepsza dyspozycja dopiero przyjdzie. Mam nadzieję, że stanie się to już niebawem. Większość drużyn przygotowuje się jednak tylko do rozgrywek krajowych, my gramy jeszcze w Lidze Mistrzyń. Przez to ten tryb przygotowań w naszym przypadku wygląda nieco inaczej, mamy teraz cięższą siłownię, trenujemy troszeczkę inaczej i myślę, że to widać – mówiła po spotkaniu atakująca policzanek, wybrana również MVP meczu.

Mecz z beniaminkiem w Łodzi wbrew pozorom nie należał dla was do najłatwiejszych, o czym świadczy wysoka porażka w drugiej partii. Nadal jesteście niepokonane, ale jak to się dzieje, że w starciach z takimi rywalami pojedyncze sety wam „uciekają”?

Katarzyna Zaroślińska: Ciężko mi tak naprawdę teraz na gorąco jakkolwiek oceniać to spotkanie. Ten mecz był bardzo ciężki dla naszego zespołu. Jak było widać, nie da się tego ukryć, nasza forma nie jest idealna. Niestety nie mogę powiedzieć, że grałyśmy dobrze, ale wygrałyśmy i z tego się cieszymy. My, każda z zawodniczek, która brała udział w tym meczu, wie, jak trudno było wywalczyć te punkty. To pokazuje, że nasza najlepsza dyspozycja dopiero przyjdzie. Mam nadzieję, że stanie się to już niebawem. Większość drużyn przygotowuje się jednak tylko do rozgrywek krajowych, my gramy jeszcze w Lidze Mistrzyń. Przez to ten tryb przygotowań w naszym przypadku wygląda nieco inaczej, mamy teraz cięższą siłownię, trenujemy troszeczkę inaczej i myślę, że to widać, a w tym meczu mimo wszystko liczy się wygrana.Mówi się, że klasowe zespoły poznaje się po tym, że gdy nie idzie, potrafią wygrywać mecze. Mimo wszystko jednak niepokoi to, że nawet w tych zwycięskich partiach potraficie roztrwonić dość dużą przewagę…

– Dokładnie, to jest jak na razie nasza bolączka, że prowadząc tyloma punktami, potrafimy przegrać całego seta albo męczyć się w końcówce. To nie jest pierwsze spotkanie, gdzie tak się dzieje. Na pewno będziemy się starały to eliminować. Mamy tego świadomość, że popełniamy błędy, będziemy o tym rozmawiać, szukać powodu. Wierzę, że to już się nie powtórzy.

Przed sezonem można było słyszeć takie opinie, że w Orlen Lidze jest Chemik i daleko za nim stawka pozostałych drużyn. Czy nie uważasz, że ten „balonik” został trochę zbyt mocno nadmuchany?

– Nie będę się na ten temat wypowiadać, bo liga wszystko zweryfikuje. Takie pytanie proszę zadać na koniec sezonu, kiedy będziemy mogły mówić o zajęciu jakiegoś miejsca. Nie ma co po dwóch słabszych meczach wydawać jakiś sądów, po meczu z Developresem też były takie skrajne opinie, że gramy słabo, jesteśmy do „ugryzienia” i to nie jest ten sam Chemik. Tak jak mówiłam wcześniej, my wiemy, co robimy, na co się szykujemy. Mam nadzieję, że to są nasze najsłabsze mecze, a za miesiąc, dwa nasza gra będzie wyglądała kompletnie inaczej.

W zespole Budowlanych Łódź kilka lat byłaś kluczową zawodniczką, zdobyłaś wraz z nim Puchar Polski. Jak się czujesz, wracając do Łodzi?

– Miło mi się wraca do Łodzi, mam bardzo fajne wspomnienia związane z grą tutaj. Spędziłam tu dwa naprawdę udane sezony. Co prawda trochę odzwyczaiłam się od korków, które tutaj panują i rozkopanego miasta, a jak tutaj przyjeżdżam, to sobie o tym przypominam, ale zawsze z przyjemnością wracam do Łodzi.

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved