Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > K. Zaroślińska-Król: W Rzeszowie zespół zbudowany jest na walkę o złoty medal

K. Zaroślińska-Król: W Rzeszowie zespół zbudowany jest na walkę o złoty medal

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Mamy jeszcze chrapkę na pierwsze miejsce. Jest to do zrobienia, jeśli wszystko jakoś się tam po drodze ułoży. Natomiast myślę, że to drugie miejsce przed startem ligi brałybyśmy w ciemno. Jesteśmy już w półfinale, gdzie są najlepsze zespoły, ale jak chce się wygrać mistrzostwo, to trzeba wygrać wszystko i chcemy to zrobić – powiedziała atakująca Developresu SkyRes Rzeszów, Katarzyna Zaroślińska-Król.

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej możecie być już pewne drugiego miejsca w tabeli.Katarzyna Zaroślińska-Król: – Takie były założenia. Miałyśmy w styczniu najtrudniejsze mecze i wyszłyśmy z nich obronną ręką. Trzymamy drugie miejsce, ale mamy jeszcze chrapkę na pierwsze. Jest to do zrobienia, jeśli wszystko jakoś się tam po drodze ułoży. Natomiast myślę, że to drugie miejsce przed startem ligi brałybyśmy w ciemno. Jesteśmy już w półfinale, gdzie są najlepsze zespoły, ale jak chce się wygrać mistrzostwo, to trzeba wygrać wszystko i chcemy to zrobić.

Developres od dłuższego czasu idzie jak burza w rozgrywkach LSK. Macie imponującą serię zwycięstw, a do tego w ostatnich meczach nawet nie tracicie setów…

Na początku rozgrywek musiałyśmy się dotrzeć, bo to zupełnie nowy zespół. Przed sezonem doszło sporo nowych zawodniczek i na zgranie potrzeba było czasu. Naszą siłą jest to, że jesteśmy pełnowartościowym zespołem i mamy superzmiany. Świetnie rozumiemy się na boisku i myślę, że to cały czas działa na naszą korzyść. Ja już na początku rozgrywek, gdy różnie bywało z naszą grą, mówiłam, że potrzeba czasu. Gdy lepiej poznałyśmy się i zgrałyśmy się z Petją, która najpóźniej dołączyła do zespołu, to było tylko kwestią czasu, kiedy złapiemy właściwy rytm.

Wydaje się, że od momentu zwycięstwa w Łodzi nad ŁKS-em, co nie udawało się w poprzednim sezonie, zespół złapał taką dodatkową pewność siebie.

Nie ma co wracać do ubiegłego sezonu, bo wówczas był inny zespół. Natomiast nie wiem, czy przełomowy akurat był ten mecz. Wiedziałam, że zespół w Rzeszowie zbudowany jest na walkę o złoty medal i naprawdę nie dziwi mnie, że jesteśmy na drugim miejscu i tak dobrze gramy. Dużo trenowałyśmy w przerwie świąteczno-noworocznej, gdzie niektóre zespoły miały wolne. My bodaj trzy dni tylko dostałyśmy, ale ta praca, jaką wykonałyśmy, przynosi bardzo duże korzyści. Jesteśmy świetnie przygotowane fizycznie. Cały czas dobrze trenujemy i nie spuszczamy z tonu. Teraz mamy powiedzmy tych teoretycznie łatwiejszych przeciwników, ale u nas koncentracja jest cały czas na tym samym poziomie. Każdy mecz jest z naszej strony na 100 procent. Teraz za pasem mamy Puchar Polski, który jest naszym celem i te mecze, które gramy, są jakby przygotowaniem do tego turnieju. Miałyśmy ostatnio dosyć mocne treningi i cieszę się, że ten ostatni mecz z Kaliszem wyglądał tak, jak wyglądał, bo na siłowni i w hali mocno przycisnęłyśmy. Przygotowujemy się do tego Final Four bardzo solidnie.

Na drodze Developresu SkyRes w Final Four Pucharu Polski w półfinale staje ŁKS Commercecon Łódź.

Jak już wspominałam wcześniej, to jest jeden mecz. Trzeba zebrać całą koncentrację i siły na to pierwsze spotkanie, żeby później być w finale. Nie ma co myśleć o niedzielnym finale, bo trzeba zrobić ten pierwszy, jakże ważny krok. Final Four Pucharu Polski to naprawdę wyjątkowy turniej w mocnej obsadzie. Na pewno zagramy na sto procent, a jeżeli będziemy dalej spisywać się tak, jak na treningach i meczach, to myślę, że mamy dużą szansę zdobyć ten puchar. Na razie jednak o tym jeszcze nie myślę. Skupiam się na treningach, żeby jak najlepiej się przygotować, zwłaszcza że jeszcze przed wyjazdem do Nysy czeka nas też ważny mecz w Bielsku-Białej. Jeżeli jest nam pisane wygrać Puchar Polski, to zrobimy co trzeba i pokażemy to na boisku.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved