Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Turcja odprawiła Holandię z kwitkiem i awansowała do półfinału

ME K: Turcja odprawiła Holandię z kwitkiem i awansowała do półfinału

fot. cev.eu

Jedne z gospodyń mistrzostw Europy kobiet – Turczynki, nie zawiodły swoich kibiców. Drużyna prowadzona przez Giovanniego Guidettiego pewnie rozprawiła się bowiem z Holandią w ćwierćfinale zmagań, tym samym jako druga reprezentacja zapewniając sobie miejsce w fazie medalowej rozgrywek.

Od prowadzenia 3:0 rozpoczęły Holenderki spotkanie ćwierćfinałowe z gospodyniami. Dodatkowo kiedy Lonneke Slöetjes posłała asa serwisowego przewaga ta jeszcze wzrosła. Dopiero przestrzelony atak przez Anne Buijs pozwolił Turczynkom zniwelować nieco różnicę, a po wykorzystanym kontrataku na lewym skrzydle przez Melihe İsmailoğlu nawiązały kontakt punktowy. Do wyrównania doprowadziły po zagraniu z trzeciego metra przez Hande Baladın. Pomarańczowe w środkowym fragmencie seta miały problemy z kończeniem swoich ataków, a dodatkowo psuły sporą liczbę zagrywek. Wynik oscylował cały czas w okolicach remisu i dopiero przy serwisie Meryem Boz podopieczne Giovanniego Guidettiego miały trzy ,,oczka” więcej. O zwycięzcy premierowej odsłony spotkania zadecydował as serwisowy Naz Aydemir Akyol, po którym zrobiło się 19:15. Od tego momentu punkty były zdobywane naprzemiennie przez obie drużyny. Dwie ostatnie akcje wygrały gospodynie i to one mogły się cieszyć z lepszego otwarcia tego meczu.Od początku drugiej partii Turczynki szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Nie cieszyły się z niego długo, gdyż po zagraniu Slöetjes zrobiło się po 5. Błędy własne gospodyń oraz coraz lepsza gra środkiem przez Britt Bongaerts sprawiły, że to siatkarki Oranje prowadziły 11:8. Od tego momentu utknęły w jednym ustawieniu i przegrały sześć akcji z rzędu. Było to wynikiem braku kończącego ataku, ich pomyłek, a także dodatkowo w ekipie Guidettiego zaczął funkcjonować element bloku. Holenderki także za sprawą postawienia dwóch skutecznych ,,ścian”, przez które nie mogły przebić się ich rywalki, zniwelowały straty (14:13). Miejscowe ponownie trzypunktową przewagę uzyskały po bloku İsmailoğlu. Zdecydowanie to ten element decydował o tym który zespół nadawał ton grze, gdyż świetnie działał po stronie tureckiej. Kiedy wydawało się, że nic już nie wydarzy w tym secie gospodynie zaczęły się mylić i na tablicy wyników zrobiło się po 21, jednak ostatecznie dwa asy serwisowe Ismailoğlu sprawiły, że to one mogły się cieszyć z wygrania tej części meczu.

Dobre trzy ataki Baladın sprawiły, że Turczynki od razu chciały uciec swoim rywalkom. Dodatkowo kontuzja Niki Daalderop mogła podłamać Holenderki. Te jednak szybko odrobiły straty i gra się wyrównała. Seria błędów z obu stron powodowała bardzo częste zmienianie się prowadzących. Gra cały czas nie układała się zawodniczkom Jamiego Morrisona. Dwukrotne niedokładne rozegranie do Celeste Plak sprawiło, że zawodniczka ta nic nie mogła zrobić, dzięki czemu na tablicy wyników zrobiło się 13:10. Ekipa Pomarańczowych mogła zmniejszyć dzielącą ją stratę do swoich rywalek, ale nie potrafiła wykorzystać swoich kontrataków. Dodatkowo problemy w przyjęciu Plak powodowały, że ich sytuacja z każdą akcją stawała się coraz trudniejsza. Gospodynie grały jak natchnione, miały przy okazji dużo szczęścia oraz w swojej drużynie Baladın, która czego się nie dotknęła zamieniała w punkt. Dodatkowo kiedy zapunktowała jeszcze Eda Erdem Dündar stało się jasne, że w tym spotkaniu niewiele już się może wydarzyć (21:16). Wprawdzie Holenderki odrobiły część strat, ale czasu na dogonienie swoich przeciwniczek było już za mało i po uderzeniu Ebrar Karakurt odpadły z rywalizacji. Turczynki w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Polska – Niemcy.

Turcja – Holandia 3:0
(25:20, 25:22, 25:20)

Składy drużyn:
Turcja: Akman (4), Baladin (16), İsmailoğlu (10), Aydemir Akyol (3), Boz (5), Erdem Dündar (12), Sebnem (libero) oraz Yilmaz, Yildirim (4)
Holandia: Belien (5), de Kruijf (6), Slöetjes (16), Buijs (2), Bongaerts, Daalderop (7), Schoot (libero) oraz Plak (5), Balkestein-Grothues (2), Lohuis, Dijkema (1), Jasper, Knip (libero)

Zobacz także:
Wyniki fazy pucharowej mistrzostw Europy kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved