Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Tie-break wyłonił ostatnie ćwierćfinalistki. Niemki pokonały Bułgarię

ME K: Tie-break wyłonił ostatnie ćwierćfinalistki. Niemki pokonały Bułgarię

fot. CEV

Nierówny mecz barażowy rozegrały między sobą reprezentacje Bułgarii i Niemiec, a o awansie do ćwierćfinału decydował tie-break. W nim lepsze okazały się siatkarki, które w kolejnym etapie mistrzostw Europy zagrają z gospodyniami turnieju, Azerkami.

Niemki dobrze otworzyły spotkanie, po asie serwisowym Maren Fromm wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4), które jednak szybko straciły za sprawą dobrych zagrywek Elizy Wasiliewej (6:7). Po wygranej przepychance na siatce przez Straszimirę Simeonową Bułgarki miały dwa oczka zaliczki (13:11), powiększając ją dzięki skutecznej grze w ofensywie (15:12). Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów miały problemy ze skończeniem pierwszej akcji i po bloku Dobriany Rabadżijewej przegrywały 13:18. Trudne serwisy Elizy Wasiliewej pozwoliły siatkarkom z Bałkanów wyjść na dziewięciopunktowe prowadzenie (22:13). Pierwszego seta zakończyła atakiem ze środka Kristina Rusewa przy stanie 25:14.Niemki rewelacyjnie otworzyły drugą odsłonę spotkania i za sprawą skutecznej gry w ofensywie Louisy Lippmann miały trzy oczka przewagi (4:1), którą szybko powiększyły (6:1). Bułgarki wzięły się za odrabianie strat, po dwóch punktach zdobytych przez Lorę Kitipową przegrywały już tylko 7:8. Siatkarki zza Odry błyskawicznie powróciły do wysokiego prowadzenia za sprawą kąśliwych zagrywek Marie Schölzel (11:7), a po skutecznym ataku Louisy Lippmann było 13:7. Niemki grały bardzo dobrze i za sprawą mocnego uderzenia Jennifer Geerties wygrywały 23:16. Zawodniczki z Bałkanów próbowały wyrównać stan seta, ale nie były w stanie tego zrobić przez problemy w przyjęciu i nieskuteczną grę w ofensywie. Druga partia zakończyła się przy stanie 25:20 dla reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów.

Początek trzeciej odsłony był bardzo wyrównany, gra punkt za punkt toczyła się aż do pierwszej przerwy technicznej, na której Bułgarki prowadziły 8:7. Zawodniczki z Bałkanów zbudowały trzypunktową zaliczkę po ataku Emilii Dimitrowej (11:8), którą powiększyły za sprawą skutecznej kontry skończonej przez Dobrianę Rabadżijewą (12:8). Niemki zdołały zbliżyć się do rywalek, po zbiciu Louisy Lippmann przegrywały tylko 14:16, ale dzięki dwóm punktowym zagrywkom Emilii Dimitrowej to ekipa z Bułgarii powróciła do wysokiego prowadzenia (21:15). Trzecią odsłonę spotkania zakończyła asem serwisowym Eliza Wasiliewa przy stanie 25:16.

Bułgarki nie najlepiej rozpoczęły czwartego seta, popełniły kilka błędów w ataku, co skutkowało dwupunktową stratą (3:5), którą jednak szybko nadrobiły po ataku Emilii Dimitrowej (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej Niemki przegrywały już 5:8 po uderzeniu ze środka Kristiny Rusewej, ale błyskawicznie wyrównały wynik (9:9) za sprawą dobrej gry w ofensywie. Siatkarki zza Odry wyszły na prowadzenie dzięki kąśliwym zagrywkom Jennifer Geerties (16:12), a wzrosło one po bloku na atakującej reprezentacji Bułgarii (18:12). Zawodniczki z Bałkanów przegrywały już tylko trzema oczkami po ataku Dobriany Rabadżijewej (18:21), ale nie zdołały dogonić rywalek i przegrały tę odsłonę spotkania 19:25.

Tie-break rozpoczął się od dwóch dobrych zagrywek Maren Fromm, po których Niemki wyszły na prowadzenie (2:1), powiększyły ją dzięki błędowi rywalek (4:2). Po bloku Lisy Grundig było już 8:5 dla reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów. Bułgarki złapały kontakt z przeciwniczkami po bloku Straszimiry Simeonowej (8:9), jednak nie zdołały doprowadzić do remisu. Niemki miały piłkę meczową po ataku z obiegnięcia Marie Schölzel, którą wykorzystały, wygrywając piątego seta 15:11.

Bułgaria – Niemcy 2:3
(25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 15:11)

Składy zespołów:
Bułgaria: Rabadżijewa (12), Kitipowa (4), Rusewa (9), Dimitrowa E. (15), Wasiliewa (23), Simeonowa (16), Filipowa (libero) oraz Dimitrowa N., Janewa (1), Danczewa, Todorowa (libero) i Nenowa (1)
Niemcy: Hanke (4), Fromm (4), Geerties (16), Lippmann (21), Schölzel (11), Grunding (10), Dürr (libero) Kemmsies, Pettke i Stigrot

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Europy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved